Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження показало, що ефективність вакцини в Нью-Йорку знизилася через зростання числа Дельта-штамів цього літа

Субота, 16 жовтня 2021 року

Люди перед театром Річарда Роджерса в Нью-Йорку чекають, щоб потрапити на бродвейський мюзикл "Гамільтон" після пред'явлення своїх вакцинних карт 14 вересня 2021 року. (TIMOTHY A. CLARY/AFP via Getty Images)

Ефективність трьох вакцин COVID-19 значно знизилася протягом 10 тижнів цього літа, коли штам Дельта з'явився і став домінантним штамом коронавірусу, йдеться в препринті дослідження (pdf).

Учені з Департаменту охорони здоров'я штату Нью-Йорк і Школи громадської охорони здоров'я Університету в Олбані вивчили дані про вакцинацію, аналізи і госпіталізацію понад 8,8 мільйона жителів Нью-Йорка за період з 1 травня по 10 липня цього року.

Аналіз показав, що ефективність вакцинації найсильніше знизилася у людей у віці до 50 років.

Найбільше зниження ефективності відбулося у вакцини Pfizer-BioNTech: зниження склало 24,6% для людей у віці 49 років і молодше, 19,1% для людей у віці від 50 до 64 років і 14,1% для людей у віці від 65 років і старше.

Ефективність вакцин Moderna і Janssen також знизилася, хоча і меншою мірою, ніж вакцина Pfizer. Ефективність Moderna знизилася на 18%, 11,6% і 9% для осіб молодше 50 років, осіб у віці від 50 до 64 років і осіб від 65 років і старше відповідно. Ефективність щеплення Janssen знизилася на 19,2%, 10,8% і 10,9% для тих же вікових груп.

Падіння ефективності всіх трьох вакцин відбулося на тлі зростання поширення Дельта-штаму вірусу КПК з 1,8% на 1 травня до більш як 85% на 10 липня.

"Наші результати свідчать про втрату імунітету, пов'язаного з часом, який минув із моменту завершення вакцинації", — йдеться в дослідженні. Незалежно від причини або схильності до безперервного зниження ефективності вакцини, наші результати мають важливе значення для національної політики у сфері вакцинації ". Було доведено, що бустерні дози вакцини Pfizer-BioNTech безпечні й підвищують короткостроковий захист від штаму Дельта. Наші результати узгоджуються з рекомендаціями Центру по контролю і профілактики захворювань по ревакцинації вакциною Pfizer-BioNTech осіб старше 65 років ".

Зниження ефективності, зареєстроване в Нью-Йорку, хоча і значне, але набагато менше, ніж в Ізраїлі. Автори нью-йоркського дослідження відзначають, що це "може бути пов'язано з більш ранньою вакцинацією, підвищенням чутливості визначень або іншими методологічними відмінностями".

Всі три вакцини залишалися ефективними в запобіганні госпіталізацій, пов'язаних з COVID-19, з невеликим зниженням ефективності для людей старше 65 років, які використовували вакцину Pfizer.

"Це останнє дослідження, проведене нашими відомими вченими в Міністерстві охорони здоров'я, є найбільшим з вивчення поглиблених змін в ефективності вакцин з плином часу в розбивці по всім трьом типам вакцин COVID-19, дозволеним зараз до застосування в США", - сказав старший автор дослідження і комісар охорони здоров'я Нью-Йорка Говард Цукер у своїй заяві.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...