ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рівень антитіл після другого щеплення знижується в 10 разів через 7 місяців

Велика Епоха
Фармацевт компанії Safeway Ешлі МакГі наповнює шприц вакциною Pfizer COVID -19 в Каліфорнії 1 жовтня 2021 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

Рівень антитіл, що утворилися після двох щеплень вакциною Pfizer-BioNTech, може знизитися в 10 разів через сім місяців після другого щеплення, свідчать результати дослідження.

Зменшення рівня антитіл знижує здатність організму захищатися від COVID-19, якщо людина заразиться.

У недавньому дослідженні BioRxiv, опублікованому до рецензування, у багатьох одержувачів вакцини спостерігалося значне зниження рівня антитіл до вірусу КПК * (Китайської комуністичної партії), або SARS-CoV-2, і його різновидів, включаючи Дельта, Бета і Мю.

Балі Пулендран зі Стенфордського університету і Мехул Сутар з університету Еморі повідомили агентству Reuters, що дослідження показало: "Вакцинація вакциною Pfizer-BioNtech викликає високий рівень нейтралізувальних антитіл проти оригінального вакцинного штаму, але до семи місяців цей рівень знижується майже в 10 раз".

Хоча організм має й інші захисні механізми, щоб протистояти вірусу, Пулендран і Сутар додали, що антитіла "критично важливі для захисту від інфекції SARS-CoV-2".

В дослідженні взяли участь 46 здорових учасників, які отримали дві дози вакцини Pfizer-BioNTech. Кров учасників досліджували один раз після другої вакцинації і ще раз через шість місяців.

Дослідники запропонували провести третю ревакцинацію як захід щодо підвищення ефективності вакцини.

За словами офіційних осіб, попередні повідомлення про дані першої фази дослідження показали, що у учасників був більш високий рівень титрів нейтралізувальних антитіл проти дельта-штаму вірусу після ревакцинації — третьою дозою — в порівнянні з тими, хто отримав лише дві дози.

"Третя доза підвищує рівень нейтралізувальних антитіл в наших лабораторних дослідженнях до 100 разів вище [після третьої дози] в порівнянні з [попереднім]", — сказав Мікаель Долстен, головний науковий співробітник компанії Pfizer, під час телефонної розмови з інвесторами на початку цього року.

Згідно з дослідженням, проведеним вченими компанії 28 липня, ефективність вакцини Pfizer з двома дозами протягом перших двох місяців після введення другої дози становила 96 відсотків.

У науковій роботі відзначається зниження ефективності до 83,7 відсотка через чотири-шість місяців.

Вакцина Pfizer-BioNTech є найбільш широко використовуваною в США. Станом на 30 вересня було введено понад 226 мільйонів доз, в порівнянні зі 151 мільйоном уколів Moderna і 15 мільйонами уколів Johnson & Johnson.


Джерело: The Epoch Times