Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Порушення жіночого циклу після вакцинації Covid-19 "правдоподібні і повинні бути досліджені"

Понеділок, 27 вересня 2021 року

Дотепер немає доказів безпліддя після вакцинації від коронавірусу, але зв'язок між вакцинацією і порушеннями менструального циклу правдоподібний і повинен бути досліджений. Лікар-репродуктолог доктор Мейл приходить до останнього висновку в "Британському медичному журналі". Проте, очікується зменшення кількості дітей.

Порушення менструального циклу після вакцинації від коронавірусу поки не виявлені як частий побічний ефект вакцин. Проте, кількість випадків збільшується. — І "зв'язок між змінами менструального циклу після вакцинації від Covid-19 [є] правдоподібним", — пише доктор Вікторія Х. Мейл з Інституту репродуктивної біології та біології розвитку при Королівському коледжі Лондона. У своїй редакційній статті в "Британському медичному журналі" лікар-репродуктолог закликає "провести розслідування".

Недостатньо даних для чітких висновків

До 2 вересня в Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) у Великобританії надійшло близько 30 000 повідомлень про зміни менструацій або несподівані вагінальні кровотечі після вакцинації від Covid-19. У більшості випадків місячні нормалізувалися в наступному циклі.

В цілому, MHRA, прирівнюється за своєю роллю з німецьким Інститутом Пауля Ерліха, заявило, що дані моніторингу не показали ніякого зв'язку між менструальними змінами та вакцинами проти Covid-19. За її словами, кількість повідомлень невелика як до кількості вакцинованих людей, так і до поширеності порушень менструального циклу в цілому.

Доктор Мейл критично ставиться до цього твердження, оскільки спосіб збору даних ускладнює отриманням чітких висновків. Тому, каже вона, необхідні підходи, які краще підходять для порівняння частоти зміни менструального циклу серед вакцинованого і невакцинованого населення.

Інфекція, імунна відповідь або вакцинація?

Повідомлення про зміну менструального циклу після вакцинації Covid-19 надійшли і на мРНК, і на аденовірусні вакцини. На думку доктора Мейла, це говорить про те, що якщо зв'язок і існує, то він, швидше за все, обумовлений імунною відповіддю на вакцинацію, а не будь-яким конкретним компонентом вакцини.

Насправді на менструальний цикл може впливати імунну відповідь організму на сам вірус, додала д-р Мейл. В одному дослідженні було встановлено, що приблизно у чверті жінок, інфікованих SARS-CoV-2, порушилася менструація.

Якщо зв'язок між вакцинацією і змінами менструального циклу підтвердиться, люди, охочі пройти вакцинацію, зможуть заздалегідь підготуватися до можливої ​​зміни циклу, пояснює вона. При певних обставинах в даному контексті також можливо оновлення інформації про ліки.

Між тим, доктор Мейл радить іншим лікарям рекомендувати своїм пацієнткам повідомляти про будь-які зміни в менструації або несподіваних вагінальних кровотечах після вакцинації. І всі, хто повідомляє про зміну місячних, що триває протягом декількох циклів, або про нову вагінальну кровотечу після менопаузи, повинні лікуватися згідно зі звичайними клінічними рекомендаціями для цих станів.

Відсутність безпліддя, але менша кількість дітей

Більшість зареєстрованих порушень менструального циклу мають короткочасний характер, але дослідження цієї потенційної побічної реакції залишаються вкрай важливими для успіху програми вакцинації, робить висновок доктор Мейл. "Важливий урок полягає в тому, що в майбутніх дослідженнях не можна нехтувати впливом медичних втручань на менструацію".

Поки, додає вона, також немає доказів того, що вакцинація від Covid-19 впливає на фертильність. З іншого боку, є свідчення того, що "багато жінок" відкладають або відмовляються від планів завести дітей через пандемію.

За даними опитування, третина тих, хто розглядав можливість вагітності до пандемії, ще не намагалися завагітніти або більше не розглядають (подальшу) вагітність.

"Наші результати показують, що початковий спалах Covid-19 змусив жінок двічі подумати про розширення своїх сімей. В деяких випадках вони скоротили число дітей, яких мали на меті мати", — резюмує професор, доктор Лінда Г. Кан, епідеміолог з Нью-йоркського університету, в результатах свого дослідження, опублікованого в журналі JAMA Network Open.

 

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...