Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сі Цзіньпін переписав історію комуністичної партії, приймаючи історичну резолюцію

Вівторок, 16 листопада 2021 року

Лідер партії Сі Цзіньпін підіймає келих після промови прем'єра Держради КНР Лі Кецяна на зустрічі в Пекіні, 30 вересня 2021 року. (GREG BAKER/AFP via Getty Images)

Сі Цзіньпін видав резолюцію, яка зводить його в ранг однієї з найвпливовіших постатей китайського режиму.

11 листопада лідер партії Сі Цзіньпін зміцнив свою владу, доручивши Комуністичній партії Китаю (КПК) ухвалити безпрецедентну в історії Китаю резолюцію.

У резолюції викладається «ключова позиція» Сі у партії та її ідеологія. Вона має "привести китайську націю до великого відродження", заявили високопосадовці наприкінці чотириденної зустрічі за зачиненими дверима, за участю понад 300 елітних членів партії в Пекіні.

Ця резолюція стала третьою подібною резолюцією, ухваленою режимом за його 100-річну історію. Раніше подібні резолюції видавали Мао Цзедун (1945) та Ден Сяопін (1981).

На засіданні, відомому як Шостий пленум, Сі, який при владі режиму вже майже десять років, похвалили за створення власної школи думки. Це має бути сутністю «сучасного марксизму» китайської нації.

За даними журналу Economist, Сі вважає, що розпад Радянського Союзу був прискорений нездатністю захистити спадщину Леніна та Сталіна. Саме тому він хоче припинити все, що виставляє минуле партії у невигідному світлі. Роботи, що розкривають найгірші помилки Мао, раніше допускалися, а тепер суворо відкидаються.

У лютому було опубліковано нову офіційну історію КПК. Ця робота дає уявлення про те, як Сі має намір переписати історію. У ній лише побіжно торкається Культурна революція.

У ній не згадується ні голод, викликаний «Великим стрибком уперед», внаслідок якого загинули десятки мільйонів людей, ні жертви придушення демократичних протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році.

Ще п'ять років при владі

Очікується, що Сі претендуватиме на ще один п'ятирічний термін на 20-му Національному з'їзді партії у 2022 році, порушивши майже тридцятирічну традицію, згідно з якою партійні лідери можуть обіймати свої посади лише два терміни.

Це буде «екстраординарна демонстрація сили», — каже Джуд Бланшетт із Центру стратегічних та міжнародних досліджень, аналітичного центру у Вашингтоні, в інтерв'ю The Economist.

За останні кілька місяців Сі провів кілька кампаній реформ, які торкнулися багатьох верств китайського суспільства, як політичних, так і економічних. Експерти вважають, що він робить це для того, щоб забезпечити собі подальше перебування на посаді.

Завершальна заява за підсумками засідання була частиною захопленої похвали на адресу Сі. У ній говорилося, що під його керівництвом партія «подолала низку серйозних небезпек та проблем».

Текст, що складається з 7000 з лишком слів, ділить історію партії на чотири етапи, визначаючи Сі як центрального лідера "нової ери" режиму. Ця фаза має бути останньою і тривати довше, ніж перші три разом узяті.

Делегати партії одноголосно проголосували за резолюцію підняттям рук.

Експерти вважають такий розвиток подій недивним, оскільки в режимі чути лише один голос. "Ніхто не наважується заперечувати", — сказав Epoch Times тайванський дослідник сучасного Китаю Йо-тарн Лі.

Хоча єдина увага на зборах, схоже, буде приділена «славним досягненням КПК», у керівництві партії є деякі ознаки занепокоєння щодо цього оголошення, сказав Лі. Наприклад, заклик офіційних осіб до єдності та нагадування про те, що партія "не повинна забувати серце, з яким вона колись починала".

Зараз партія перебуває у скрутному становищі, каже Лі.

Усередині країни Сі стикається з енергетичною кризою, зростанням цін на сировинні товари, фінансовими проблемами в секторі нерухомості Китаю та ослабленням економіки. За його словами, за межами Китаю посилюється міжнародний тиск, що ставить під сумнів придушення режиму в Гонконгу та Сіньцзяні, а також приховування походження пандемії.

"Найважливіший момент полягає в тому, що Комуністична партія не відмовиться від керівництва, і ядром цього є Сі Цзіньпін", — сказав учений.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...