Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Регулювальний орган Китаю оштрафував гіганта соціальних мереж Weibo на 470 000 доларів

Середа, 15 грудня 2021 року
Китайська програма логотип для соціальних мереж Weibo на мобільному телефоні. (Reuters/Florence Lo)

Агентство з контролю за інтернетом у Китаї оштрафувало гіганта соціальних мереж Weibo на 3 мільйони юанів (470 000 доларів) 14 грудня за неодноразову публікацію незаконної інформації в жорстко підданій цензурі Інтернет.

За рік до листопада Sina Weibo, найпопулярніша в країні платформа мікроблогів, отримала 44 штрафи на загальну суму 14,3 млн юанів ($2,2 млн) від Управління кіберпростору Китаю (CAC) у Пекіні.

У заяві регулятора у вівторок сказано, що Weibo неодноразово публікувала «інформацію, заборонену нормативними актами та законами».

Контролюючий орган не уточнив, який саме контент вважає незаконним.

Weibo заявив у вівторок, що "щиро приймає критику" з боку CAC, і пообіцяв "виконати вимогу щодо виправлення".

Оголошення з'явилося за кілька тижнів після того, як колишня зірка тенісу Пен Шуай виступила зі звинуваченнями у сексуальному насильстві проти колишнього чиновника Комуністичної партії Китаю (КПК) Чжан Гаолі на платформі, подібній до Twitter.

Повідомлення перестало відображатися на верифікованому акаунті Пен у Weibo приблизно через 30 хвилин. Колишній інтернет-цензор назвав реакцію Weibo "трохи повільною", хоча невдовзі після цього платформа видалила всі згадки та обговорення скандалу.

Рідкісне звинувачення викликало загальний резонанс, оскільки Пен зникла з поля зору громадськості на кілька тижнів після того, як зробила заяву. Жіноча тенісна асоціація 1 грудня відкликала з Китаю турніри вартістю десятки мільйонів доларів через цензуру режиму щодо Пен.

Пен Шуай з Китаю на матчі з Агнешкою ​​Радванською з Польщі в 7-й день турніру Connecticut Open у Єльському університеті в Нью-Хейвені, штат Коннектикут, 24 серпня 2017 р. (Maddie Meyer/Getty Images)

У вівторок акції Weibo, які нещодавно пройшли лістинг у Гонконгу, впали більш ніж на 9 відсотків.

Штраф є останнім у низці штрафів, накладених регулятором на технологічні компанії цього року, і відбувається на тлі посилення нагляду за інтернетом, що жорстко цензурується в Китаї, в результаті якого були випущені нові інструкції для новинних сайтів і онлайн-платформ.

Раніше цього місяця CAC оштрафував популярний сайт соціальної мережі Douban на 1,5 мільйона юанів (235 000 доларів США) за «незаконне розкриття інформації». Цього року регулюючий орган оштрафував Douban 20 разів за порушення, внаслідок чого загальна сума штрафу становила 9 мільйонів юанів (1,4 мільйона доларів).

Раніше цього місяця CAC оштрафував Douban, популярний сайт соціальних мереж, на 1,5 мільйона юанів (235 000 доларів США) за "незаконне розповсюдження інформації". Цього року регулятор 20 разів штрафував Douban за порушення, внаслідок чого загальна сума штрафів становила 9 мільйонів юанів (1,4 мільйона доларів).

За матеріалами The Epoch Times USA