Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай оштрафував двох відеоблогерів на $14,6 млн за ухилення від сплати податків

П'ятниця, 26 листопада 2021 року

Пряма трансляція аутсорсингової компанії JD у Пекіні, 9 листопада 2021 р. (Jade Gao/AFP via Getty Images)

Китайська влада оштрафувала двох провідних відеоблогерів на загальну суму $14,6 млн за ухилення від сплати прибуткового податку, передвіщаючи більш пильну увагу до цього бурхливого сектору індустрії електронної комерції.

У Ханчжоу, столиці центру електронної комерції провінції Чжецзян, Чжу Ченьхуей оштрафували на 10,3 мільйона доларів, а Лінь Шаньшань — на 4,3 мільйона доларів. Згідно з заявою, опублікованій 22 листопада провінційним податковим управлінням, обидва відеоблогери не вказали особистий дохід як дохід від підприємницької діяльності.

Відповідно до окремої заяви, опублікованої того ж дня, кожному з них було наказано виплатити вдвічі більшу суму несплачених податків на додаток до штрафів, пов'язаних з ухиленням від сплати податків

Пізніше Чжу і Лінь вибачилися за ухилення від сплати податків, заявивши, що вони вирішили призупинити віщання, не назвавши можливу дату повернення.

За останні два роки маркетинг за допомогою прямих трансляцій набув великої популярності серед таких брендів, як L'Oreal, Nike та Dyson, а також серед онлайн-покупців. Більшість китайських платформ електронної комерції тепер пропонують можливість купівлі та продажу товарів через прямі трансляції.

Чжу має понад 15 мільйонів передплатників на Weibo, китайській мережі мікроблогів, схожої на Twitter. Її звинувачують у тому, що вона конвертувала особисту зарплату та компенсації у доходи кількох приватних компаній, які вона заснувала у 2019 та 2020 роках, що дозволило їй ухилитися від сплати податків на суму 4,75 млн доларів.

Лін, яка має 9,6 млн передплатників на Weibo, використала аналогічну тактику, щоб ухилитися від сплати податків на суму 2,05 млн доларів, за даними влади.

Податковий орган заявив, що виявив порушення за допомогою аналізу великих даних. Крім того, податкова служба проводить розслідування щодо рекламного стратега Лі Чжицяна за допомогу у плануванні та здійсненні ухилення від сплати податків.

"Податкова служба використала великі дані та виявила інших популярних відеоблогерів, які можуть ухилятися від сплати податків, і з цих конкретних випадків ведеться розслідування", — додали у відомстві.

На тлі пандемії COVID-19 перегляд трансляцій на традиційніших платформах електронної комерції, таких як Taobao компанії Alibaba, став кращим способом здійснення покупок для багатьох з 1 мільярда китайських інтернет-користувачів.

За даними Huitun, Чжу займає третє місце за популярністю на Taobao, а Лінь — шосте.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...