Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай оштрафував технологічних гігантів за те, що вони не повідомили про 43 старі угоди

Неділя, 21 листопада 2021 року

Фасад будівлі компанії Alibaba у Пекіні. (GREG BAKER/AFP via Getty Images)

Китайський регулятор ринку наклав штрафи на технологічні гіганти, такі як Alibaba, Tencent і Jingdong Mall, за те, що вони не заявили владі про 43 угоди, укладені ще у 2012 році, назвавши це «порушенням антимонопольного законодавства».

 

Кожне порушення оштрафоване на 78 000 доларів, йдеться в повідомленні Reuters, що є максимальним штрафом відповідно до антимонопольного закону Китаю 2008 року.

Режим посилив нагляд за технологічними гігантами за допомогою антимонопольних правил та правил безпеки даних, а також посилив контроль над діяльністю головних компаній, оскільки він посилює контроль над економікою та суспільством.

У лютому цього року регулятор ринку випустив антимонопольне керівництво, спрямоване на інтернет-платформи. У квітні компанія Alibaba була оштрафована на 2,8 мільярда доларів за антиконкурентну тактику, а лідера з доставлення їжі Meituan минулого місяця було оштрафовано на 533 мільйони доларів за порушення антимонопольного законодавства.

Найпершою була угода 2012 року компанії Baidu та її партнера, а найостаннішою — угода 2021 року між Baidu та китайським автовиробником Zhejiang Geely Holding Group про створення компанії з виробництва автомобілів на нових джерелах енергії.

У повідомленні також згадується придбання Alibaba у 2014 році китайського цифрового картографічного та навігаційного стартапу AutoNavi та купівля у 2018 році 44-відсоткової частки у службі доставлення їжі Ele.me, що зробило її найбільшим акціонером.

У жовтні минулого року режим призупинив первинне розміщення акцій дочірньої компанії Alibaba, Ant Group, пославшись на антимонопольні проблеми, лише за кілька днів до запланованого розміщення акцій на суму 34,5 млрд доларів у Гонконзі та Шанхаї.

Ця репресія викликала розпродаж, який, у крайньому разі, привів до втрати понад 1 трильйон доларів з китайських акцій, які зазнавали диких коливань з кожним новим регулятивним дослідженням, правилом і попередженням.

У серпні Комуністична партія опублікувала п'ятирічний план реформування китайської технологічної галузі, підтвердивши, що жорсткі зміни триватимуть протягом наступних кількох років.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...