ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Уникайте китайського м'яса», — Всесвітнє антидопінгове агентство попереджає спортсменів

Велика Епоха
Жителі купують свинину, щоб зробити ковбасу для майбутнього китайського свята Весни на вулиці, відомої своїми ковбасами, в Ухані, провінція Хубей, Китай, 31 грудня 2020 року. (Getty Images)

Олімпійські спортсмени повинні «виявляти крайню обережність», оскільки вони їдять китайське м'ясо, яке може бути заражене забороненою речовиною кленбутеролом, попередило Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) минулого тижня.

Представник WADA заявив, що його рекомендації для мандрівних спортсменів «тільки для того, щоб харчуватися в місцях, дозволених організаторами змагань» у таких країнах, як Китай, залишилися в силі, повідомляє олімпійський сайт новин Inside the Games.

Це сталося після того, як Німецьке антидопінгове агентство попередило своїх спортсменів, щоб вони за всяку ціну уникали китайського м'яса та шукали альтернативу можливому зараженню кленбутеролом.

Побоювання з приводу зараженого китайського м'яса існували десятиліттями, хоча 1997 року Китай заборонив фермерам використовувати кленбутерол, також відомий як «порошок пісного м'яса», для годівлі худоби, наприклад свиней та телят. Незаконна харчова добавка була розроблена для більш пісного м'яса за рахунок прискорення нарощування м'язової маси та спалювання жиру.

Учасники майбутніх Ігор навряд чи харчуватимуться за межами Села спортсменів, де вони могли б вживати такі продукти, що підвищують спортивні результати, оскільки два тижні тому в Пекіні почала діяти система замкнутого циклу. Спортсмени потрапляють до олімпійського ізолятора після прибуття або після 21 дня карантину, якщо не пройшли повну вакцинацію.

Згідно зі звітом, WADA заявило, що «організатори змагань та уряди несуть відповідальність за забезпечення того, щоб м'ясо, доступне для спортсменів, не було забруднене», зокрема в селі.

Спортсмени можуть отримати позитивний результат у тестах на наркотики на дуже низький рівень через кленбутерол, додав представник.

Кленбутерол, який був заборонений Європейським союзом у 1988 році та США у 1991 році, також може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям у людей, включаючи тремор, нудоту та головний біль.

Проте скандали в галузі викликали хвилі скептицизму всередині країни та за кордоном щодо здатності китайської влади належним чином регулювати безпеку харчових продуктів.

За даними Національного центру біотехнологічної інформації, у березні 2011 року сотні китайців захворіли від вживання свинини, зараженої кленбутеролом, оскільки деякі свинарі продовжували незаконно використовувати препарат для отримання прибутку.

У 2012 році Генеральна адміністрація спорту Китаю наполегливо вимагає, щоб китайські спортсмени-олімпійці не їли м'яса через побоювання, що вони вживатимуть кленбутерол. Ця заява була зроблена після того, як китайська олімпійська чемпіонка з дзюдо Тонг Вень була дискваліфікована на два роки через сліди кленбутеролу в крові.

За матеріалами The Epoch Times USA