ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заявила про ракетний обстріл тренувальної бази іноземних найманців

Велика Епоха
Російські надзвукові літаки-перехоплювачі МіГ-31 із гіперзвуковими ракетами «Кинжал» пролітають над Червоною площею під час військового параду в Москві, 9 травня 2018 року. (Юрій Кадобнов/AFP via Getty Images)

У неділю російські офіційні особи заявили, що завдали удару по іншій українській базі, яка нібито служила центром підготовки сил спеціальних операцій, вбивши понад 100 людей. Водночас українська влада стверджує, що російські сили розбомбили школу мистецтв в обложеному місті.

Представник Міністерства оборони Ігор Конашенков заявив через державні ЗМІ, що «високоточні ракети повітряного базування» завдали удару по базі в Овручі на півночі Житомирської області, розташованій у північно-центральній частині України. За його словами, ті, хто був убитий внаслідок авіаудару, були «іноземними найманцями, які прибули в Україну» останніми днями, повідомляють РІА Новини, що підтримуються державою.

Конашенков не надав доказів твердження про те, що база використовувалася іноземними найманцями чи українськими силами спеціальних операцій. Українські офіційні особи не дали публічних коментарів щодо заяви Конашенкова у неділю.

У вихідні Москва також заявила, що використала гіперзвукові ракети для знищення українських військових об'єктів. Це вперше, коли Росія визнала використання такої зброї з початку конфлікту.

Пошкоджена будівля комплексу Запорізької атомної електростанції після вторгнення Росії до України, м. Енергодар, Запорізька область, Україна, фото від 17 березня 2022 року. (Пресслужба Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом»)
Дим в аеропорту Львова після авіаудару по авіаремонтному заводу, Львів, Україна, 18 березня 2022 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

У цьому інциденті, за словами Міністерства оборони Росії, ракетою було знищено великий підземний склад ракет та авіаційних боєприпасів в Івано-Франківській області України. З'явилися повідомлення, що Росія могла використати ракету «Кинжал» класу «повітря-земля», швидкість якої, як стверджується, становить 10 махів (12 250,44 км/год).

У той час як російські офіційні особи зробили ці заяви, українська влада заявила в неділю, що російські військові розбомбили художню школу, в якій ховалися близько 400 людей у заблокованому портовому місті Маріуполі.

«Поки що немає точних оперативних даних про те, скільки людей ховалося в притулку або про кількість жертв. Я чекаю, що ми отримаємо їх пізніше. Але ситуація складна й отримати дані ніде», — сказав Петро Андрушенко, радник мерії Маріуполя, у заяві в неділю.

Це був вдруге менш ніж за тиждень, коли міська влада повідомила, що громадська будівля, в якій ховалися жителі, зазнала нападу. За словами місцевої влади, у середу бомба потрапила до маріупольського театру, в якому імовірно перебувало понад 1300 людей. Росія заперечує факт бомбардування театру.

Створити з мирним містом те, що зробили окупанти — це терор, який запам'ятається на віки вперед», — заявив президент України Володимир Зеленський у своєму нічному відеозверненні до нації. «Чим більше Росія використовує терор проти України, тим найгіршими будуть наслідки для неї».

З початку конфлікту 24 лютого Агентство ООН у справах біженців заявило, що понад 3 млн людей втекли з України до сусідніх країн.

За матеріалами The Epoch Times USA