ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС має «дуже чіткі докази» того, що Китай планує військову підтримку Росії

Велика Епоха
В. Путін, лідер Китаю Сі Цзіньпін та прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді (Getty Images)

Лідери ЄС мають «дуже надійні докази» того, що китайський комуністичний режим розглядає можливість надання військової допомоги Росії, заявив Politico високопоставлений європейський чиновник, пригрозивши можливими торговими заходами проти Пекіна, якщо постачання зброї відбудуться.

Раніше цього тижня офіційні особи США виступили з аналогічним попередженням про те, що російський уряд звернувся до Китаю за військовою технікою та іншою підтримкою. У повідомленні Financial Times йдеться, що Пекін був відкритий для цього прохання. Поки не зрозуміло, чи виходить остання інформація ЄС із тих самих джерел або від власної розвідки Європи.

«У лідерів ЄС є дуже чіткі докази того, що Китай розглядає можливість надання військової допомоги Росії. Всі лідери чудово обізнані про те, що відбувається», — сказав високопосадовець ЄС на умовах анонімності, оскільки йому не дозволили публічно говорити про цю конфіденційну інформацію.

Чиновник не уточнив, яку допомогу запросила Москва.

«Ми стурбовані тим, що Пекін заграє з росіянами», — сказав представник ЄС, додавши, що Європа "встановить торговельні бар'єри проти Китаю", якщо Пекін виконає прохання Росії, тому що "це єдина мова, яку розуміє Пекін".

Намічений на 1 квітня саміт ЄС-Китай за участю голови Сі Цзіньпіна відбудеться згідно з планом — це було підтверджено у п'ятницю у Брюсселі на зустрічі з усіма найвищими представниками країн ЄС.

Поглиблення української кризи сприймається як випробування на міцність російсько-китайських відносин. Пекін неодноразово відкидав повідомлення США про причетність до української кризи, називаючи їх «дезінформацією».

За матеріалами Epoch Times România