ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський наступ захлинувся на тлі «стійкого та добре скоординованого» українського опору: британська розвідка

Велика Епоха

Військовослужбовець української армії оглядає територію поряд із житловим будинком, до якого потрапила перехоплена ракета. Київ, 17 березня 2022 року. (Thomas Peter/Reuters)

У четвер, на четвертому тижні війни в Україні, британська розвідка заявила, що наступ російських військ застопорився практично на всіх фронтах на тлі «стійкого і добре скоординованого» українського опору.

«В останні дні російські війська досягли мінімального прогресу на суші, морі та в повітрі, і продовжують зазнавати великих втрат», — йдеться у повідомленні британської розвідки від 17 березня.

ЗСУ не дозволили російським військам захопити жодне з великих міст України.

«Переважна більшість української території, включаючи всі великі міста, залишається в руках українців», — заявила британська розвідка.

Понад 3 мільйони українців втекли з країни, тисячі мирних жителів та військовослужбовців загинули під час бойових дій.

Маріуполь переживає найважчу гуманітарну катастрофу: сотні тисяч мирних жителів виявилися замкненими у підвалах без їжі, води та електрики.

У понеділок російські війська погодилися надати гуманітарний коридор із Маріуполя. За повідомленням Sky News, близько 20 000 людей вже змогли залишити обложене портове місто.

Наслідки атаки на Маріупольську лікарню 9 березня 2022 року. (Маріупольська міська рада/AP)

Деякі передмістя Києва були перетворені на руїни внаслідок запеклих боїв, але сама столиця встояла.

Прем'єр-міністри Польщі, Чехії та Словенії відвідали Київ у вівторок, наважившись на ризиковану поїздку через зону бойових дій, щоб продемонструвати свою підтримку Україні.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав цю війну боротьбою між свободою та тиранією.

Саме тут, в охопленому війною Києві, твориться історія. Саме тут свобода бореться зі світом тиранії. Саме тут майбутнє всіх нас висить на волосині. ЄС підтримує Україну, яка може розраховувати на допомогу своїх друзів, — цей меседж ми принесли сьогодні до Києва.

Польський генерал у відставці Вальдемар Скшипчак, колишній командувач сухопутними військами країни, сказав у недавньому інтерв'ю «Польському радіо 24», що, за його оцінкою, жорстокість початкових зіткнень поступилася місцем позиційній війні, обмеженій в основному російською артилерією і ракетним вогнем, більша частина якого спрямована на громадянську інфраструктуру.

Росія заперечує, що її метою є громадянська інфраструктура чи цивільні особи.

За словами Скшипчака, обидві сторони припинили великі маневри та окопалися в обороні, а бої між військами обмежуються дрібномасштабними локальними наступами та контратаками.

«Тепер йдуть перегони за те, яка зі сторін зможе отримати перевагу», мобілізувавши свої резерви і «почавши контрнаступ або великомасштабні атаки», — сказав він.

Генерал у відставці додав, що, на його думку, російські війська сильно постраждали за три тижні боїв з українськими захисниками.

«Російські війська втомилися та виснажені цією боротьбою. Не має значення, чи вони поповнюються боєприпасами, чи ні, 20 днів боїв — це величезна праця для солдатів, яка поглинає багато енергії», — додав Скшипчак.

Пожежники працюють над гасінням вогню у житловому багатоквартирному будинку після обстрілу, що стався рано-вранці у Святошинському районі Києва. 15 березня 2022 року. (Chris McGrath/Getty Images)

За оцінкою британської розвідки від 16 березня, відсутність значного прогресу в просуванні російських військ призвела до «використання більш старої й менш точної зброї, яка з більшою ймовірністю призведе до жертв серед цивільного населення».

«Згідно з останніми даними ООН, у конфлікті вже постраждали 1 900 цивільних осіб, включаючи 726 загиблих. Точна кількість жертв, швидше за все, значно більша і зростатиме доти, доки триває конфлікт», — заявила британська розвідка.

Обидві сторони заявили про прогрес у перемовинах.

На думку українських офіційних осіб, через військові втрати Росія невдовзі не зможе продовжувати бойові дії та буде змушена змиритися зі своєю нездатністю повалити український уряд.

Москва заявила, що близька до угоди про домовленість, згідно з якою Україна збереже нейтральний статус, що є ключовою вимогою з боку Росії, яка побоюється амбіцій Києва вступити до НАТО.

Москва заявила, що мирні переговори відновилися у четвер щодо відеозв'язку. Під час них обговорюються військові, політичні та гуманітарні питання.

Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив журналістам на пресконференції в Брюсселі в середу, що Україна як суверенна держава має сама вирішити, чи вона прагне членства в альянсі.

Він повторив обіцянку, що війська альянсу не братимуть участь у конфлікті, але організація продовжить підтримувати Україну, надаючи їй військову допомогу.

«Ми підтримуємо Україну, тому що знаємо, що те, чого вони можуть досягти за столом переговорів, тісно пов'язане із ситуацією на полі бою», — сказав Столтенберг.

«Тому я впевнений, що одна з причин, через яку українці наголосили на правильності деяких кроків, полягає в тому, що вони змогли дати відсіч. Вони змогли дати відсіч російським силам, що вторглися».

За матеріалами The Epoch Times USA