ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія відмовляється виконувати рішення Гаазького суду про негайне припинення війни в Україні

Велика Епоха
В. Путін (Credit: AFP/Getty Images)

Кремль відхилив у четвер рішення Міжнародного суду ООН, найвищої юрисдикції ООН, який закликав Росію «негайно» припинити воєнні дії в Україні.

Міжнародний суд наказав Росії "негайно зупинити" наступ, який президент В. Путін розпочав 24 лютого. Київ вітав рішення, яке викликало глибоке невдоволення Москви.

«Ми не можемо брати до уваги це рішення», — заявив прессекретар Путіна, Дмитро Пєсков, цитований державним інформаційним агентством ТАРС.

Пєсков підтвердив позицію Москви під час слухань на початку цього місяця, згідно з якою Міжнародний суд не має юрисдикції, оскільки позов Києва не підпадає під Конвенцію про геноцид 1948 року, на якій ґрунтується справа.

«Є таке поняття, як згода сторін у міжнародному суді. Тут жодної згоди не може бути», — заявив він журналістам.

Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН з проханням втрутитися, стверджуючи, що Москва хибно посилається на існування геноциду в Донецькій та Луганській областях України, які утримуються сепаратистами, щоб виправдати свій напад.

Суддя Джоан Донохью, голова Міжнародного суду ООН, заявила, що Міжнародний суд не має доказів геноциду в Україні. Вона висловила сумнів у тому, що Конвенція про геноцид санкціонує військові дії «для запобігання передбачуваному геноциду або покаранню за нього».

Жоден російський представник не був присутній на слуханнях у Гаазі.

Експерти кажуть, що повне слухання у справі України може забрати багато років.