ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США попереджають Китай не допомагати Росії в умовах посилення санкцій

Велика Епоха
Джо Байден, 22 лютого 2022 року (Drew Angerer/Getty Images)

Сполучені Штати попередили Китай не надавати військову чи фінансову допомогу Москві після її вторгнення в Україну на тлі посилення санкцій проти російських політичних лідерів та бізнесменів, повідомляє Reuters.

За словами офіційних осіб США, Росія звернулася за військовою та економічною підтримкою до Пекіна, і Пекін висловив готовність допомогти.

Однак Москва це заперечує, стверджуючи, що має достатньо ресурсів для досягнення всіх поставлених цілей. Міністерство закордонних справ Китаю також спростувало це, назвавши повідомлення про допомогу дезінформацією.

«Ми ясно дали зрозуміти Пекіну, що не залишатимемося осторонь. Ми не дозволимо жодній країні компенсувати її втрати Росії», — заявив журналістам представник Держдепартаменту Нед Прайс після зустрічі радника з національної безпеки США Джейка Саллівана з головним дипломатом Китаю Ян Цзечі в Римі.

За словами офіційного представника США, семигодинна зустріч була "напруженою" і показала "серйозність моменту".

У вівторок очікуються нові переговори між українськими та російськими перемовниками щодо подолання кризи після того, як переговори у понеділок у форматі відеозв'язку завершилися без жодних заяв про прогрес.

Тим часом у вівторок вранці у Києві перед сходом сонця прогриміли два сильні вибухи, а в різних регіонах, зокрема в Одесі, Чернігові, Черкасах та Смілі, пролунали сирени повітряної тривоги.

Тисячі людей загинули у запеклих боях та бомбардуваннях з того часу, як 24 лютого В. Путін віддав наказ про вторгнення в Україну.

Росія називає свої дії «спеціальною військовою операцією» з «денацифікації» країни та запобігання геноциду, заяву, яку Сполучені Штати та їхні союзники відкидають, вважаючи це лише приводом для невиправданого та незаконного нападу.

За матеріалами Epoch Times România