ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підштовхував чи не підштовхував прем'єр-міністр Ізраїлю здатися Росії, — Jerusalem Post

Велика Епоха
Нафталі Беннет (Getty Images)

Джерело в офісі прем'єр-міністра Беннета заперечує, що він радив Зеленському здатися, повідомляє Times of Israel.

«Є сумніви в тому, що це високопосадовець, і є сумніви в телефонній розмові, оскільки вона відбулася приватною лінією», — каже джерело.

Джерело в офісі прем'єр-міністра Ізраїлю також заперечує, що Беннет сказав Зеленському прийняти пропозицію президента Росії Володимира Путіна, "оскільки Ізраїль не має такої пропозиції".

"Прем'єр-міністр, однак, не збирався давати Зеленському рекомендації або поради про те, як йому слід діяти. Розмова між ними була довгою і позитивною і включала можливість зустрічі [між російськими та українськими переговорниками] в Єрусалимі", — додало джерело.

Водночас джерело відмовилося сказати, чи готовий Беннет виступити із власними пропозиціями:

"Зусилля прем'єр-міністра зосереджені на одному: зупинити кровопролиття в Україні та непотрібні страждання".

Передісторія

Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет сказав президенту України Володимиру Зеленському під час телефонної розмови 8 березня, що він радить Україні прийняти пропозицію лідера Кремля про припинення війни — пропозицію, яка передбачає численні жертви з боку українців, за словами урядовця в Києві. За словами чиновника, Зеленський не послухався поради Беннета, повідомляє Jerusalem Post.

Джерело повідомило, що телефонний дзвінок був ініційований Беннетом.

"На вашому місці я б подумав про життя своїх громадян і прийняв пропозицію", — сказав Беннет.

Зеленський коротко відповів: «Я вас почув».

Згідно зі звітом, Зеленському та його людям не сподобалася рекомендація ізраїльського прем'єр-міністра.

«Беннет сказав нам здатися. Ми не маємо наміру цього робити. Ми знаємо, що пропозиція Путіна це лише початок», — сказав український чиновник, якого цитує Jerusalem Post.

Протягом останніх двох тижнів, і особливо після візиту Беннета до Москви, офіс прем'єр-міністра Ізраїлю та Міністерство закордонних справ Ізраїлю стверджували, що посередницькі зусилля Ізраїлю вимагають від них ще більш обережного та збалансованого підходу. Це повідомлення було також тихо передано до офісу Зеленського.

Український чиновник також повідомив, що Ізраїль попросив Україну припинити просити про додаткову військову та протиповітряну допомогу, оскільки таке прохання може підірвати посередницькі зусилля.

Проте, за словами чиновника, офіс Зеленського не бачить жодних результатів від посередництва, додавши, що український лідер, як повідомляється, заявив, що Беннет виконує функції радше листоноші, ніж посередника, передаючи повідомлення між двома сторонами.

Українські чиновники вважають, що участь Беннета у дипломатичних зусиллях пояснюється його бажанням не займати чіткої позиції щодо вторгнення Росії в Україну через побоювання, що це зашкодить зв'язкам Ізраїлю з Москвою.

За матеріалами Epoch Times România