ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт: Війна між Росією та Україною — це тривожний сигнал для китайських комуністів як ворогів вільного світу

Велика Епоха
Солдат на площі Тяньаньмень. (Feng Li/Getty Images)

Експерти попереджають, що російсько-українська війна — це сигнал про те, що вільний світ, можливо, припустився серйозних стратегічних помилок щодо авторитарних режимів, що скоротило його здатність до колективного захисту.

Російсько-українська війна вирує вже 20 днів. З обох боків загинули тисячі людей, зруйновано значну частину інфраструктури України, понад 2,5 мільйона українців виїхали з країни. Ця війна також призвела до продовольчої, енергетичної та економічної кризи у всьому світі.

Економічний аналітик Адріан Вулдрідж у редакційній статті видання Bloomberg сказав, що нинішня економічна війна між Заходом та Росією може стати прелюдією великомасштабної економічної війни між Заходом та КНР.

«Китай не тільки може завдати ще більшої шкоди, війна з Китаєм і Росією може означати, що світ зіткнеться з довгостроковими, руйнуючими процвітання розподілом і ворожістю», — пише Вулдрідж.

На його думку, компартія Китаю (КПК) є «важливішим ворогом», ніж Росія. Китай є другою за величиною економікою у світі, приблизно в 10 разів більше, ніж Росія, і після економічної кризи 2008 року КНР припадає частка від 25% до 30% глобального економічного зростання.

Вулдрідж вважає, що, при вибудовуванні взаємодії з Пекіном і Москвою, Захід повинен переглянути три неправильні концепції: 1) інтеграція в глобальну економіку зрештою призведе до вестернізації; 2) диктатури зрештою перейдуть до ліберальної демократії та адаптуються до економічного порядку, встановленого західними країнами; 3) перед привабливістю західного космополітизму культурний націоналізм перестане грати значну роль.

«Насправді все навпаки. За останні 20 років Пекін використав зброю Заходу у своїх інтересах, щоб зміцнити свою владу». Як приклад Вулдрідж згадав про те, що компартія Китаю перетворила капіталізм на «державний капіталізм», створивши низку державних банків та підприємств. Нові комп'ютерні та мережеві технології використовуються для встановлення жорсткого контролю всередині країни. Крім цього, КНР намагатиметься очолити Захід у галузі технологій 5G та штучного інтелекту.

Він зазначив, що КПК використовує «подвійний підхід» для посилення свого глобального впливу. З одного боку, вона впливає на Світовий банк та інші аналогічні структури, намагаючись таким чином перебудувати міжнародний порядок зсередини. А з іншого боку, вона створює власні структури, що під її повним контролем, такі як Азійський банк інфраструктурних інвестицій (АБІІ).

На думку Вулдріджа, переслідування та придушення Пекіном уйгурів у Сіньцзяні та продемократичних мешканців Гонконгу є «болючою зневагою до ліберальних норм». КПК, як і раніше, дотримується ленінізму, вважаючи, що народ мають представляти основні члени партії, які мають вищу владу.

«Кожен соціальний елемент має бути сформований відповідно до волі партії, і кожен [соціальний] куточок має бути під контролем, щоб не допустити відхилень. Партія не вагаючись застосує силу для збереження своєї влади», — йдеться у статті.

1 липня 2020 року, у 23-і роковини передачі Гонконгу з-під контролю Великобританії під контроль Комуністичної партії Китаю, співробітники ОМОНу заарештували чоловіка під час зачистки протестувальників на демонстрації проти Закону про національну безпеку. (Dale de la Rey/AFP via Getty Images)

Вулдрідж також розповів, що КПК використала «культурну гордість» китайського народу, а також гнів Китаю за вторгнення Заходу після Опіумних воєн, і почала сурмити про так зване «століття принижень», тим самим знецінюючи загальнолюдські цінності, і заявляючи, що це «західна система цінностей, яка не підходить китайському народу».

«Комуністична партія Китаю — більш підступна організація, ніж путінський олігархат». На думку Вулдріджа, вона не тільки пережила крах СРСР, але «розкололася на зборищі співробітників спецслужб, технократів, казнокрадів та злочинців» і «відродилася в епоху, здавалося б, тріумфального неолібералізму».

За його словами, Захід повинен збільшити витрати на оборону і показати Пекіну, що існують певні кордони, які не можна переходити, наприклад, на вторгнення на Тайвань.

«Сподіваюся, що тверда відповідь Заходу на вторгнення Путіна в Україну надасть КПК урок. Захід ніколи не повинен відмовлятися від своєї прихильності до захисту основних прав людини у потрібному місці та у потрібний час», — підсумував аналітик.

За матеріалами The Epoch Times