ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія звернулася за військовою допомогою до Китаю: генерал-лейтенант Келлог

Велика Епоха
Генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог спілкується із представниками ЗМІ, у вестибюлі вежі Трампа у Нью-Йорку 15 листопада 2016 року. (Drew Angerer/Getty Images)

І Росія, і Китай заперечують звинувачення

Генерал-лейтенант армії США у відставці Кіт Келлог заявив Fox News, що Росія звернулася до Китаю за військовою допомогою під час військової операції в Україні, підтвердивши низку анонімних повідомлень ЗМІ про це, тоді як китайські та російські офіційні особи спростували ці твердження.

«Тут є реальна причина, і ось у чому вона полягає. Він їде до Китаю за військовою та економічною підтримкою», — сказав Келлог в інтерв'ю телеканалу Fox Business, яке вийшло в ефір 14 березня, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна.

«Він не звертався б до китайців за військовою допомогою чи підтримкою, якби у нього не було реальних проблем із власними збройними силами», — сказав Келлог, додавши, що, на його думку, у світлі такого розвитку подій поле бою має бути розширене.

«Розширте його, надавши українцям максимальну підтримку», — сказав він, додавши, що «мають бути способи отримати для них ці літаки», маючи на увазі польські винищувачі МіГ-29, передача яких Україні застопорилася.

Україна попросила МіГи для того щоб підсилити свою протиповітряну оборону. Польська влада запропонувала поставити винищувачі через НАТО, але ця пропозиція була відкинута Пентагоном як надто ризикована, оскільки російська сторона може розцінити її як ескалацію.

«Потрібно підходити до цього винахідливо, і я це розумію. Але ми повинні дати їм все. Мені все одно, чи це камінь, пістолет, МіГ-29», — сказав Келлогг.

«Нам просто потрібно допомогти їм і продовжувати тиснути на Путіна. Ми знаємо, що він напружений, і саме тому я зробив заяву про те, що йому треба розповісти. Він не пішов би до китайців, якби він не мав проблем під час нинішніх боїв».

Винищувачі МІГ-29 здійснюють політ на військовій авіабазі у Василькові, Україна, на фотографії з архіву. (Gleb Garanich/Reuters)

«Ніколи про це не чули»

Китай заперечує будь-які прохання Росії щодо військової допомоги.

«Я ніколи не чув про це», — заявив CNN Лю Пен'юй, прессекретар посольства Китаю в США, відповідаючи на запитання про повідомлення такого прохання з боку Москви.

Окремо офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь заявив на брифінгу 14 березня, що «затвердження з цього питання, поширені США, є неправдивою інформацією».

Лю, тим часом, назвав ситуацію в Україні «такою що збентежує» і закликав до «максимальної стриманості та запобігання масштабній гуманітарній кризі».

Відколи Росія розпочала свою «спеціальну військову операцію» в Україні, близько 2,5 мільйонів людей покинули свої домівки, повідомляє Організація Об'єднаних Націй, а західні чиновники називають це переселення однією з найбільших криз біженців з часів Другої світової війни.

Українські біженці перетинають кордон Польщі через прикордонний перехід Медика 10 березня 2022 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков також спростував ці заяви, заявивши 14 березня агентству Reuters, що Росія здатна взяти під повний контроль великі українські міста без допомоги Китаю.

«Росія має власний незалежний потенціал для продовження операції», — сказав він. «Як ми вже говорили, вона йде за планом і буде завершена вчасно та в повному обсязі».

«Занепокоєння» щодо потенційної китайської військової допомоги Росії

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив 13 березня у програмі CNN «State of the Union», що Сполучені Штати «уважно стежать» за тим, чи допомагає Китай Росії, чи є це «матеріальна або економічна підтримка».

«Це наше занепокоєння», — сказав Салліван в інтерв'ю телеканалу. «І ми повідомили Пекін, що ми не стоятимемо осторонь і не дозволимо жодній країні компенсувати Росії її втрати від економічних санкцій».

Радник національної безпеки Джейк Салліван виступає під час щоденного прес-брифінгу Білого дому у Вашингтоні 11 лютого 2022 року. (Anna Moneymaker/Getty Images)

Слідом за військовими діями в Україні щодо Росії було введено нищівні санкції. 13 березня глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила телеканалу CBS, що наслідки санкцій «досить серйозні» і що МВФ прогнозує «глибоку рецесію» в Росії.

Георгієва сказала, що МВФ більше не вважає дефолт за суверенним боргом Росії «малоймовірним». Вона попередила про вплив кризи в Україні на Росію і найближчих сусідів України, через їх тісні торгові відносини з Москвою і внаслідок хвилі біженців.

Червоний Хрест, тим часом, закликав до термінового припинення вогню в окупованому місті Маріуполі, щоб запобігти «найгіршому варіанту розвитку подій».

У заяві Міжнародного комітету Червоного Хреста від 13 березня йдеться, що «сотні тисяч мирних жителів, захоплених важкими боями в Маріуполі, очікує найгірший варіант розвитку подій, якщо сторони терміново не досягнуть конкретної гуманітарної угоди».

Українські офіційні особи заявили, що у Маріуполі під час російського наступу загинуло понад 2 500 людей.

Військова операція Росії в Україні зазнала низки невдач через погане планування та несподівано стійкий опір українців, вважає низка військових аналітиків.

Майкл Кофман, директор з вивчення Росії в CNA, назвав початкову операцію Росії «хаотичною спробою зміни режиму, мало спланованою та організованою», зазначивши «розумні» зусилля України щодо захисту, перед «невиразною спробою Росії регулювати і вести цю трагічну війну».

За матеріалами The Epoch Times USA