ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Член сенатського комітету зі збройних сил просить американську авіацію задіяти в Україні

Велика Епоха
Сенатор Джоні Ернст виступає на пресконференції в Капітолії США 15 грудня 2020 року. (Nicholas Kamm-Pool/Getty Images)

Адміністрація Байдена має прискорити постачання літаків і систем протиповітряної оборони в Україну, вважає сенатор Джоні Ернст (республіканець від штату Айова), член комітету Сенату з питань збройних сил.

Відзначаючи допомогу, яку Вашингтон надає Україні, Ернст висловила «сильну» незгоду з рішенням адміністрації «відкласти і відмовити» сусідній Польщі у можливості передати Україні винищувачі.

Підтримка війни Києва проти російського вторгнення є однією з «найневідкладніших» місій, з якими стикався Захід протягом покоління, написала Ернст у листі від 10 березня (pdf) до президента Джо Байдена, який також підписав 41 інший депутат.

«Ми закликаємо вашу адміністрацію співпрацювати з Польщею та нашими союзниками по НАТО, щоб прискорити передачу Україні терміново необхідних повітряних сил, систем протиповітряної оборони та інших засобів ведення бою та підтримки від Сполучених Штатів, союзників по НАТО та інших європейських партнерів», зазначено у листі.

«Сьогодні російська атака налаштована на український народ, громадську інфраструктуру, ферми, лікарні, дитячі садочки, місця роботи й навіть їхні будинки. Українські військові сьогодні гостро потребують більшої смертельної допомоги, щоб захистити основи своєї країни, що дозволить їй функціонувати в майбутньому».

Вашингтон «не може дозволити» Росії отримати перевагу лише тому, що Сполучені Штати не підтримали Україну необхідною зброєю та медичними матеріалами, йдеться у листі. Він закликав адміністрацію доставити в Україну «необхідну авіацію» «невідкладно» та допомогти врятувати життя незліченної кількості мирних жителів.

Польща, член НАТО, 8 березня оголосила, що готова відправити свої літаки МіГ-29 на німецьку авіабазу Рамштайн, які потім можуть бути передані Україні. Польща попросила інші країни-члени альянсу наслідувати її приклад.

Однак Сполучені Штати швидко відхилили цю пропозицію, а заступник Держдепартаменту з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що Польща не консультувалася з Вашингтоном щодо цієї пропозиції.

За словами прессекретаря Пентагону Джона Кірбі, перспектива вильоту винищувачів з бази США/НАТО у повітряний простір, який «сперечається з Росією за Україну», викликає серйозні занепокоєння.

«Нам просто незрозуміло, що для цього є істотне обґрунтування. Ми продовжуватимемо консультуватися з Польщею та іншими нашими союзниками по НАТО щодо цього питання та складних логістичних проблем, які воно створює, але ми не вважаємо пропозицію Польщі спроможною», — сказав Кірбі.

Росія вже попередила, що будь-яка підтримка, надана будь-якою нацією українським ВПС, буде розглядатися як безпосередня участь у конфлікті. Джо Байден заперечує, що Вашингтон має будь-які плани відправити американські війська воювати за Україну. НАТО також підтвердило, що не хоче вступати в прямий конфлікт з Росією.

За матеріалами The Epoch Times USA