ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна здатна триматися поки Захід постачатиме їй зброю — колишній глава розвідки Великої Британії

Велика Епоха
Військовослужбовці українських збройних сил перевозять американські ракети FIM-92 Stinger та іншу військову техніку, доставлену з Литви, до аеропорту Бориспіль. 13 лютого 2022 року. (Sergei Supinsky/AFP via Getty Images)

Українці можуть протистояти російському вторгненню доти, «поки ми можемо постачати їм» зброю і «доки їх бойовий дух буде сильним», заявив колишній глава британської військової розвідки.

Маршал авіації Філіп Осборн заявив 20 березня, що українці «приголомшливі» у своєму спротиві.

Він сказав Sky News: «Ми повинні враховувати, що вони готувалися до цього. Для більшості Заходу все почалося три тижні тому. А для України це розпочалося майже десять років тому. Вони мали час підготуватися і подумати. У них також є сила волі та гарна зброя».

«Чесно кажучи, я думаю, що вони триматимуться доти, доки ми зможемо постачати їм зброю, і доки вони зможуть утримувати бойовий дух. Це те, про що легко говорити, але дуже складно зробити».

Військовослужбовець українських збройних сил цілиться зі шведсько-британської легкої протитанкової зброї нового покоління (NLAW) під час навчань на полігоні Міжнародного центру з підтримки миру та безпеки поблизу міста Львова. 28 січня 2022 року. (AFP via Getty Images)

Він додав: «Фокусування уваги на підтримці сміливих людей, щоб вони могли робити те, що для них правильно, має бути однією з тих справ, які Заходу необхідно виконувати, демонструючи силу та рішучість».

За словами Осборна, на відміну від українського опору, російська військова кампанія «деморалізована, застрягла та застопорилася».

Російські збройні сили «деморалізовані, тому що вони були погано підготовлені та продемонстрували свою неадекватність», а тепер зупинилися, бо «втратили темп».

Він додав: «Ми бачимо, як вони стягують ресурси з усієї Росії, навіть із Сирії, і це не дуже добрий показник для передбачуваної наддержави. Вони зайшли в глухий кут, тому що у них закінчилися варіанти».

«Насправді все, що їм зараз залишається, так це подвоїти грубу силу, щоб чинити тиск на український уряд».

Згідно з останніми розвідданими Міністерства оборони Великобританії (МО), російські війська досягли лише «обмеженого прогресу» у захопленні низки міст на сході України.

«Натомість Росія посилила невиборчі обстріли міських районів, що призвело до широкомасштабних руйнувань та великої кількості жертв серед цивільного населення», — йдеться у повідомленні.

Ольга Стефанишина, заступник прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявила Sky News, що ситуація в її країні стає «все важчою».

«Росія скоїла майже всі можливі військові злочини, які людство бачило за час Другої світової війни», — сказала вона.

За її словами, українці продовжують боротися за свою країну, але «цілком ясно, що тільки українська армія і тільки український президент не зможуть протистояти [Росії] самотужки».

Вона закликала політичних лідерів усього світу, зокрема США, Європейського Союзу та Азії, створити антивоєнну коаліцію.

За матеріалами The Epoch Times USA