ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський — до німців: мир можливий, але ви маєте діяти, щоб Київ знову називали «новим Берліном»

Велика Епоха
Зеленський — до німців: мир можливий, але ви маєте діяти, щоб Київ знову називали «новим Берліном»

Президент України Володимир Зеленський у понеділок у телевізійному зверненні до німецької нації закликав врятувати Україну.

Київ називали «новим Берліном», порівнюючи «нашу і вашу відкритість, емоції, свободу на площах, щирість людей, клуби та вечірки», — сказав Зеленський. І пояснив, що «тепер Київ закритий». Він мовчить, чекаючи на нову сирену повітряної тривоги, яка змусить людей сховатись у сховищах.

«Зі звуком цієї сирени українці живуть, працюють, намагаються спати. Лікються від поранень, народжують дітей… помирають», — додав президент.

Європа і німці мають «силу», щоб чинити тиск на Росію, сказав Зеленський, додавши, що «без вашої торгівлі, без ваших компаній та банків у Росії не буде грошей для фінансування цієї війни».

Зеленський також повторив заклики України до закриття європейських портів для Росії, поетапної відмови від російських джерел енергії та припинення постачань до Росії.

«Я вірю, я знаю, що мир можливий. Але ви маєте діяти, щоб до миру прийти. Кожен у Німеччині, кожен в Європі. Щоб Київ знову могли назвати новим Берліном, щоб знову на наших вулицях, на наших площах було так само безпечно, як і у вас», — сказав український лідер.