ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія використовує фосфорні бомби, а Байден попереджає про «реальну загрозу» хімічної атаки

Велика Епоха
(Скриншот)

Росію звинуватили у використанні фосфорних бомб під час вторгнення в Україну, а президент США Джо Байден попередив про ризик атаки із застосуванням хімічної зброї, повідомляє The Independent

Боєприпаси із білим фосфором застосовувалися у понеділок у Краматорську, повідомив заступник начальника поліції Києва Олексій Білишицький.

Білішицький розмістив у Твіттері відео, на якому матеріал горить на підлозі, коли його торкаються лопатою.

Ще один доказ того, що російські окупанти застосовують фосфорні бомби. Цього разу в Краматорську», — написав він у тому ж посту.

Росію вже звинуватили у використанні осколкових бомб, а Великобританія заявила, що Москва підтвердила, що вона застосувала термобаричну зброю, яка може розірвати легені та внутрішні органи.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у вівторок, що Росія буде готова застосувати ядерну зброю, якщо її існуванню загрожуватиме небезпека. Сполучені Штати розкритикували цю пропозицію як безрозсудну.

Білий фосфор, який спалахує при контакті з повітрям, часто використовується для позначення ворожих цілей та створення димової завіси, щоб приховати пересування військ.

Його також можна використовувати для розведення вогню та спалювання кісток при контакті з м'ясом. Він може вбивати, калічити та отруювати жертв.

Використання фосфору заборонено міжнародним правом у густонаселених цивільних районах, але не вважається хімічною зброєю відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї.

За словами офіційних осіб, на початку цього місяця у західних містах Луцьку та Попасні на сході було запущено фосфорні бомби.

Москву також звинувачують у використанні цієї зброї проти мирних жителів у Сирії.

За матеріалами Epoch Times România