ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Голова української розвідки заявив, що Росія використовує «старі методи ведення війни»

Велика Епоха
Російські танки в Україні (Getty Images)

Російська армія сповнена інформаторами та використовує «старі методи ведення війни» проти українських військ, заявив начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України в інтерв'ю, опублікованому в п'ятницю, повідомляє France24. Крім того, генерал назвав армію Володимира Путіна «середньовічною».

Бригадний генерал Кирило Буданов також заявив в інтерв'ю американському виданню The Nation, що «дуже велика кількість людей» була мобілізована для участі у партизанській війні за російськими лініями.

За словами Буданова, хоча українські війська вже місяць тримаються проти російської армії, ситуація залишається дуже складною.

«На нашій території є велика кількість російських військ, вони оточили міста в Україні. Щодо перспектив миру, то, попри переговори, вони залишаються туманними та непередбачуваними», — сказав генерал.

Буданов також заявив, що українські сили користуються прорахунками Росії:

«Українська армія довела, що російська армія, як друга за величиною армія у світі, — це великий міф і просто середньовічна концентрація живої сили та старих методів ведення війни», — додав Буданов.

Генерал також зазначив, що українські солдати ефективно використали інформаторів:

«Ми маємо багато інформаторів серед російських військових. Не лише у російській армії, а й в політичних колах, в керівництві країни. У листопаді ми вже знали про наміри росіян, і ви бачите, що все справдилося. Щодо дати, то вона змінювалася кілька разів».

Буданов також повідомив, що українці відстежували чеченські сили, що воюють на боці Росії, використовуючи мобільні телефони та джерела людської розвідки:

«У нас багато інформаторів у чеченських лавах. Як тільки вони починають готувати будь-яку операцію, ми дізнаємося про це від наших інформаторів».

Водночас Буданов зазначив, що російським військам, своєю чергою, доводиться протистояти повстанцям.

«Наші воїни, наші військові, навіть наші мисливці почнуть полювати на агресора, на російські війська зі своїми гвинтівками в лісі. Треба сказати, що незабаром настане весна, зазеленіють наші ліси і перед агресором відкриється пекло», — додав генерал.