ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відповідь НАТО на загрози Кремлю: Активовані елементи хімічного, біологічного та ядерного захисту

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг (Sean Gallup/Getty Images)

НАТО зміцнить свої системи хімічного, біологічного та ядерного захисту через побоювання, що Росія має намір застосувати хімічну, біологічну та ядерну зброю проти українського народу, заявив у четвер генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, за даними CNN.

«Наш верховний військовий головнокомандувач генерал Тод Волтерс (Tod Wolters) активував елементи хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного захисту НАТО, а союзники розгортають додаткові системи хімічного, біологічного та ядерного захисту для посилення наших існуючих та нових груп підтримки», — сказав він, після позачергової зустрічі глав держав та урядів.

Занепокоєння виникає з «абсолютно помилкової» риторики Росії про те, що Сполучені Штати, союзники з НАТО та Україна готуються застосувати біологічну зброю, сказав Столтенберг.

«Ми вже бачили, що такий спосіб звинувачення інших насправді є спробою створити привід для того, щоб самим зробити те саме», — підкреслив представник НАТО.

Перед виступом лідери НАТО виступили зі спільною заявою, пообіцявши «підвищити готовність і готовність до хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз», додавши, що «додаткові рішення» будуть прийняті на наступному саміті НАТО, запланованому на літо цього року в Мадриді.

«Будь-яке застосування Росією хімічної чи біологічної зброї було б неприйнятним і мало серйозні наслідки», — додається у заяві.

За матеріалами Epoch Times România