ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Власники Burger King у Росії відмовилися закривати ресторани

Велика Епоха
Вивіска ресторану Burger King у Майамі, штат Флорида, 28 жовтня 2013 року. (Joe Skipper/Reuters)

Власник ресторану швидкого харчування Burger King заявив, що його незалежний оператор у Росії «відмовляє» у дозволі на закриття своїх ресторанів у країні.

Burger King, що належить компанії Restaurant Brands International (RBI) і має близько 800 франчайзингових точок в Росії, 10 березня оголосив про рішення призупинити всю корпоративну підтримку в країні у зв'язку з вторгненням Москви в Україну.

Проте президент RBI Девід Шир у відкритому листі до співробітників заявив, що оператор його магазинів у Росії відмовляє йому у цьому.

«Ми призупинили всю корпоративну підтримку російського ринку, включаючи операційну діяльність, маркетинг та підтримку ланцюжка постачання, а також відмовили у схваленні нових інвестицій та розширення», — сказав Девід Шир.

Ми зв'язалися з головним оператором бізнесу в Росії з вимогою призупинити діяльність ресторанів Burger King в Росії. Він відмовився це зробити.

Девід назвав «складний юридичний проце» зі своїми закордонними партнерами причиною того, що компанія не може закрити свою російську корпоративну підтримку.

Компанія Burger King вийшла на російський ринок десять років тому через партнерство зі спільним підприємством — підхід, який вона, як і багато інших ресторанів, використовувала на багатьох світових ринках.

У спільному підприємстві беруть участь бізнесмен Олександр Колобов, який контролює поточні операції, компанія з управління активами «Інвестиційний капітал Україна» та російський державний банк ВТБ, який постраждав від західних санкцій.

Але оскільки RBI має лише міноритарну 15-відсоткову частку в спільному підприємстві, а жоден з партнерів не має контрольного пакета, він не може в односторонньому порядку закрити всі точки.

«Коли укладаються майстер-франчайзингові угоди та спільні підприємства, вони містять великі зобов'язання щодо довгострокових інвестицій та відповідальності за спільний розвиток бізнесу», — пояснив Девід Шир. «Немає жодних юридичних положень, які дозволяють нам в односторонньому порядку змінити договір чи дозволити будь-якому з партнерів просто піти чи скасувати всю угоду. Жоден серйозний інвестор у будь-якій галузі у світі не погодиться на довгострокові ділові відносини з непереконливими умовами розірвання договору».

Девід додав, що «будь-яка нинішня спроба забезпечити дотримання нашого договору в кінцевому підсумку вимагатиме підтримки російської влади на місцях, і ми знаємо, що це практично не відбудеться найближчим часом».

The Epoch Times звернулася за коментарями до Олександра Колобова.

У своєму листі співробітникам Д. Шир також повідомив, що компанія розпочала процес продажу своєї 15-відсоткової частки у бізнесі, хоча цей процес, за його словами, може зайняти деякий час відповідно до умов угоди про спільне підприємство.

Компанія також додала, що вона перенаправляє будь-який прибуток, отриманий від бізнесу в Росії, включаючи частку у власності, на гуманітарну діяльність в Україні через Агентство ООН у справах біженців, і вже пожертвувала $1 млн у рамках цього зобов'язання.

Компанія також співпрацювала з франчайзі у більш ніж 25 країнах, щоб надати купони на безкоштовне харчування в ресторанах «Бургер Кінг» на суму $ 2 млн неурядовим організаціям, які надають підтримку українським біженцям, які залишають країну.

Burger King — одна з багатьох американських мереж швидкого харчування, які оголосили про припинення своєї діяльності в Росії, включаючи конкуруючий ресторан McDonald's, який має близько 850 точок у Росії, більшість з яких належить компанії.

Хоча McDonald's, швидше за все, не зіштовхнеться з подібними ж проблемами, пов'язаними з відмовою своїх франчайзі дотримуватися заборони, це також означає, що компанія зазнає великих збитків від скорочення своєї діяльності в Росії.

За матеріалами The Epoch Times USA