ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль заявив, що повідомлення про прогрес у переговорах щодо України є «помилковими»

Велика Епоха
Путін і Пєсков на засіданні Ради глав Співдружності Незалежних Держав (СНД) у Сочі 11 жовтня 2017 року. (Максим Шеметов/AFP/Getty Images)

Коментуючи повідомлення про прогрес, досягнутий у ході переговорів між Україною та Росією про припинення вогню, високопосадовець Кремля назвав це твердження невірним, але сказав, що дискусії все ще продовжуються.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив Financial Times, що київський уряд "не поспішає" і тягне час.

Загалом повідомлення про досягнутий прогрес "[є] помилковими", - сказав Пєсков. Він також розкритикував президента Джо Байдена за те, що той нещодавно назвав президента Росії Володимира Путіна "військовим злочинцем", назвавши подібне "таким, що не можна пробачити".

"Ні, робота [над переговорами] продовжується", - повідомив він. І додав, що Москва проінформує громадськість про будь-який прорив у переговорах.

У четвер Пєсков також заявив агентству Рейтер, що низка людей у ​​Росії поводяться як "зрадники", і додав, що Захід хоче використовувати цих людей як "п'яту колону", щоб зруйнувати країну зсередини.

"У такі важкі часи... багато людей показують своє справжнє обличчя. Дуже багато людей виявляється, як ми говоримо російською, зрадниками", - сказав Пєсков інформаційному агентству.

Пєсков додав: "Вони самі зникають із нашого життя. Хтось йде зі своїх постів, хтось йде з активного трудового життя, хтось залишає країну і переїжджає в інші країни. Ось так відбувається це чищення".

У середу ввечері Путін випустив відеоролик із попередженням "так званій п'ятій колоні" або "зрадникам", які заробляють гроші в Росії, "але живуть там... живуть, не в географічному сенсі, а в сенсі своїх думок, свого рабського мислення".

"Будь-який народ, а особливо російський народ, завжди зможе відрізнити справжніх патріотів від покидьків і зрадників і просто виплюнути їх як мошкару, яка випадково залетіла в рот", - також зазначив Путін.

Це прозвучало в той період, коли з'явилося повідомлення від української влади про те, що в місті Маріуполі було завдано авіаудару по Драмтеатру, в якому ховалися мирні жителі. Російські офіційні особи заперечують свою причетність.

"Будинок витримав удар потужної авіабомби та захистив життя людей, які ховалися в бомбосховищі", - повідомила у четвер у Telegram уповноважений з прав людини України Людмила Денісова.

"Ведуться роботи з розблокування підвалу", - написала вона. За її словами, інформації про жертви поки що немає.

Український законодавець Леся Василенко повідомила Associated Press, що від 1000 до 1500 людей ховалися в театрі, коли по ньому було завдано авіаудару, і назвала атаку навмисним "знищенням сховища".

Ассошіейтед Прес зробила свій внесок у цей звіт.

За матеріалами Epoch Times USA