ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль звинувачують у незаконній депортації жителів Маріуполя на Сахалін

Велика Епоха
Жителі евакуюються групами з обстріляного Маріуполя, 20 березня 2022 року (Getty Images)

Маріупольська міськрада звинуватила російські сили у незаконній депортації тисяч мешканців обложеного українського міста. Депортованих спочатку доставляють у звані фільтраційні табори, звідки їх потім розподіляють по різних віддалених містах Росії. На сьогодні відомо, що вже депортовано близько 6 тисяч громадян, повідомляє Ziare.com.

За словами цитованого джерела, російські окупаційні сили змушують мирних жителів сідати в автобуси, конфісковують паспорти та інші документи, що засвідчують особу.

«Те, що роблять російські окупанти, ніяк не можна пояснити. По-перше, вони блокують мирне місто, починають навмисне вбивати людей, а потім насильно висилають їх на свою територію. Україна пережила це за часів Другої світової війни. На жаль, історія повторюється», — заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Також за останні 20 днів російські сили блокували евакуаційну колону з Маріуполя та перешкоджали безпечному порятунку людей, а зараз автобусам, які їхали із Запоріжжя до Бердянська для евакуації мешканців Маріуполя.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що особи, які незаконно депортовані з незаконно окупованих територій, прямують до економічно неблагополучних районів. Як кінцеві пункти згадується ряд північних регіонів, особливо острів Сахалін.

При цьому цитоване джерело також стверджує, що незаконно депортованим українцям через центри зайнятості «пропонуються» офіційні робочі місця, а ті, хто погоджується, одержують документи, що забороняють їм виїзд із регіонів Росії на два роки.

За матеріалами Epoch Times România