ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія запроваджує нові санкції, спрямовані на російські банки, оборонну промисловість та передбачуваних убивць Зеленського

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон прибуває до штаб-квартири НАТО перед позачерговим самітом НАТО у Брюсселі, 24 березня 2022 року. (KenzoTribouillard/AFP viaGettyImages)

Банки, стратегічні галузі промисловості та група найманців, яка, як повідомляється, намагалася вбити президента України Володимира Зеленського, стали новими об'єктами санкцій Великої Британії проти Росії.

У четвер у Брюсселі прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, закликавши лідерів країн НАТО посилити підтримку України, оголосив про запровадження санкцій проти 65 російських, українських та білоруських фізичних та юридичних осіб, а також про новий пакет підтримки, що включає ще 6000 ракет.

Уряд Великобританії заявив, що з початку вторгнення Росії в Україну він запровадив санкції щодо понад 1000 фізичних та юридичних осіб. Серед них 790 фізичних та 39 юридичних осіб, які раніше не були включені до списку санкцій Великобританії.

Нові санкції, що включають 33 фізичні особи, 26 російських організацій та шість білоруських організацій, спрямовані на стратегічні галузі промисловості, банки та бізнес-еліту, повідомили в Управлінні Великобританії із закордонних справ, співдружності та розвитку (FCDO).

FCDO заявило, що група Вагнера, проти якої в четвер було запроваджено санкції, є «організацією [російських] найманців, яким, за повідомленнями, було доручено вбивство президента Зеленського».

Ця група широко відома як приватна армія президента Росії Володимира Путіна, яка виконує його накази щодо вбивств, зв'язок з якою Кремль заперечує.

Російські залізниці також стали мішенню за підтримку незаконного вторгнення Росії. До них приєдналися оборонні компанії, включаючи «Кронштадт», який, за даними FCDO, є основним виробником російських безпілотників.

До списку також увійшли державна судноплавна компанія «Совкомфлот» та найбільший у світі виробник алмазів – компанія «Алроса», ринкова вартість якої оцінюється в 6,61 млрд доларів.

Список доповнила і Поліна Ковальова, яка, за словами FCDO, є падчеркою міністра закордонних справ Лаврова. За даними FCDO, вона володіє нерухомістю в Лондоні вартістю 4 млн фунтів стерлінгів (5,28 млн доларів), причому в документах на нерухомість зазначено, що вона живе в районі Кенсінгтон, відомому своїми парками, дорогими магазинами та музеями. За документами, вона купила її у 2016 році без іпотеки.

Громадянка України Галина Данильченко також потрапила під санкції як «призначена Росією «виконувач обов'язків мера» Мелітополя». За словами уряду Великобританії, Данильченко «надавала підтримку та просувала політику, яка загрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, у тому числі шляхом схвалення та дій на підтримку російської окупації Мелітополя у рамках зусиль щодо нормалізації та забезпечення її легітимності».

Це перший випадок застосування санкцій за співпрацю з російськими збройними силами, які зараз перебувають в Україні.

Великобританія та інші західні країни використовують санкції, щоб завдати шкоди російській економіці та покарати президента Володимира Путіна за вторгнення в Україну, намагаючись змусити його відмовитись від того, що він називає спеціальною військовою операцією з демілітаризації та «денацифікації» України.

Київ та його союзники називають це необґрунтованим приводом для вторгнення в демократичну державу з населенням 44 мільйони людей.

У той час як Джонсон оголосив про новий пакет підтримки та санкцій, російське державне інформаційне агентство РІА процитувало слова прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова про те, що британський прем'єр-міністр є «найактивнішим учасником антиросійських перегонів».

Даунінг-стріт відкинула звинувачення Кремля, заявивши, що прем'єр-міністр виступає проти режиму Путіна, а не проти російського народу.

«Прем'єр-міністр входить до числа найбільш активних антипутінських лідерів», — сказав офіційний представник Джонсона.

«У нас немає проблем з російським народом, і насправді ми бачили, як багато хоробро протестували проти путінського режиму і закликали припинити цю війну, не в останню чергу [опозиціонер, що перебуває у в'язниці] Олексій Навальний».

За матеріалами The Epoch Times USA