ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни викрали 2 389 дітей із Донецька та Луганська, — посольство США у Києві

Велика Епоха
Жінки та діти намагаються сісти до евакуаційного поїзда в Ірпені, Україна, 4 березня 2022 року (Getty Images)

Російські сили «викрали» 2 389 дітей з Донецька та Луганська, повідомляє посольство США у Києві з посиланням на Міністерство закордонних справ України, згідно з яким українські діти були «незаконно викрадені» з підконтрольних Росії територій у Луганській та Донецькій областях та вивезені до Росії.

«Згідно з Міністерством закордонних справ України, російські сили незаконно вивезли 2 389 українських дітей з Донецької та Луганської областей до Росії. Це не є допомога. Це викрадення», — заявило посольство США в Україні.

Київ звинуватив Москву у незаконній депортації дітей з Маріуполя, згідно зі звітами про те, що російські війська направили мирних жителів у підконтрольні Росії східні сепаратистські райони Донбасу.

У заяві в понеділок Міністерство закордонних справ України заявило, що російські сили насильно депортували 2 389 дітей з Донецька та Луганська, і назвав цю акцію «грубим порушенням міжнародного права».

Своєю чергою, генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила: «Російські сили не лише переслідують та вбивають наших дітей, а й насильно вивозять їх до Російської Федерації. Ведеться розслідування у справі про примусове переміщення 2 389 дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії».