ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зеленський — G7: Краще дати зброю Україні зараз, ніж потім доведеться давати її Молдові, Грузії, Польщі

Велика Епоха
Володимир Зеленський (Getty Images)

Президент України Володимир Зеленський звернувся до представників G7, сказавши їм, що російські збройні сили творять жахи в Україні, і попросив їх підтримати його країну зброєю, яка йому справді потрібна.

«Краще зараз дати Україні таку підтримку зброєю, якої ми реально потребуємо, ніж потім шукати зброю ще для інших країн, як Грузія, Молдова, країни Балтії, Польща, країни центральної Азії. Чим швидше це станеться саме так як ми просимо, тим швидше на сході Європи буде мир. Це у наших інтересах. Це й у ваших інтересах. І інтересах усіх демократій, тому що демократії повинні уміти захищати себе. Свобода повинна бути озброєною. Життя повинно перемогти смерть» — сказав Зеленський.

«Нам потрібне повне ембарго на торгівлю з Росією. Потрібно позбавити Росію можливості використовувати GPS на війні. Це дуже важливо. Щоб ця система не допомагала російським ракетам і бомбам знищувати мирні міста».

«Російські банки і, головне, Центробанк Росії повинні отримати повне блокування від глобальної фінансової системи. Воєнні злочинці повинні залишитись взагалі без грошей! А їхні заморожені активи повинні перетворитися зокрема на репарації для відбудови України».

«За цією війною може прийти глобальна продовольча криза. Що довше не буде миру на українській землі, то менше продовольства з України отримає світовий ринок. А отже, у багатьох країнах Азії, Африки, навіть у Європі можуть виникнути надзвичайні проблеми з доступом до базових продуктів, із цінами на продовольство».

«Взяти участь у створенні нової системи гарантій безпеки для України, для нашого регіону. Реальних гарантій. Дієвих. Таких, які можуть зупинити будь-якого агресора за 24 години.

Ми запропонували створити таке обʼєднання – U-24. Це те, що дійсно потрібно світу».

«Ми повинні разом якнайшвидше після війни відновити нашу державу. Відбудувати міста. Відновити економічне життя. Повернути людей. Я пропоную вам участь у цьому проекті відновлення. Я впевнений, що це буде у наших спільних інтересах», — додав Зеленський.

Нагадаємо, що у четвер Президент України Володимир Зеленський виступив із відеозверненням до лідерів, які зібралися на саміті НАТО в Брюсселі, з аналогічним проханням.