ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни виділили мільярди доларів на лобіювання інтересів в Україні. Але гроші були вкрадені

Велика Епоха
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв з Bellingcat (Скриншот)

Журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв заявив в інтерв'ю YouTube-каналу «Продолжение следует», що Росія з 2014 року витратила мільярди доларів на мережу проросійських політиків та лідерів думок для лобіювання українських політиків. Але всі гроші були просто вкрадені, а Кремлю надіслано неправдиві повідомлення про те, що російських солдатів зустрінуть із хлібом-сіллю на в'їзді в Україну.

«Ми завершуємо розслідування з Insider, яке, я сподіваюся, скоро буде опубліковано щодо грошей, які були витрачені Федеральною службою безпеки Російської Федерації, щоб гарантувати підтримку частини тіньового політичного класу в Україні під час цієї війни та організації внутрішнього перевороту одразу після нападу.

Це мільярди доларів, а не карбованців. Було витрачено з 2014 року до теперішнього часу. Там було 150-160 добре оплачуваних співробітників ФСБ. Кожен із них мав необмежений бюджет для набору українців будь-якого рівня. Їх завербували на папері, але потім з'ясувалося, що...

Насправді вони навіть літали до Таїланду, на Кіпр, щоб їх зустріти. Гроші було витрачено на зустрічі, але у результаті робота не принесла плодів. Обманювали росіян навіть українські агенти, які брали гроші», — пояснив журналіст-розслідувач.

Як повідомляє УНІАН, під час пресконференції в листопаді 2021 року, президент України Володимир Зеленський заявив, що має інформацію про підготовку державного перевороту за участю «російських представників» в Україні. Серед потенційних дат, згаданих Зеленським, було 1-2 грудня.

За матеріалами Epoch Times România