ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виступ посла України в США, запальна мова про Росію: «Це терористична держава, яку очолює військовий злочинець»

Велика Епоха
Посол України в США Оксана Маркарова (Youtube – скриншот)

Посол України в США Оксана Маркарова в неділю обрушилася на Росію за вторгнення до її країни, заявивши, що це «терористична держава, якою керує військовий злочинець».

«Ну, ви знаєте, для нас очевидно, що Росія — це терористична держава, якою керує військовий злочинець, і ми працюємо день і ніч і ведемо запеклу боротьбу, щоб захистити нашу країну та відстояти нашу демократію. І всі мають постати перед судом. Тому я думаю, що буде важко вести державу з Гааги [Міжнародного кримінального суду – прим. редактора]», — сказала Маркарова в інтерв'ю CNN.

Вона сказала в інтерв'ю, що російські війська «вбивають мирних жителів, вбивають дітей, руйнують наші лікарні, ви знаєте, громадянську інфраструктуру, житлові будинки, скрізь. Це злочинний акт війни, ось чому ми розпочали розслідування в Україні, ось чому Україна подала всі заяви до всіх міжнародних судів».

«Так, Володимир Путін разом із усіма іншими, з кожним росіянином, який несе за це відповідальність, повинен буде вирушити до в'язниці за ці військові злочини», — додала вона.

Коментарі пролунали лише через місяць після початку війни Росії в Україні та через кілька днів після того, як США також заявили, що військовослужбовці російських збройних сил скоїли військові злочини в Україні. При цьому держсекретар США Ентоні Блінкен послався на «достовірні повідомлення» про невиборчі напади та напади, навмисно спрямовані проти цивільного населення, включаючи руйнування житлових будинків, шкіл та лікарень.

За матеріалами Epoch Times România