ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США готуються до можливого нападу Росії на НАТО

Велика Епоха
Радник національної безпеки США Джейк Салліван розмовляє з журналістами під час брифінгу у Вашингтоні, 22 березня 2022 року. (Nicholas Kamm/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати розпочали підготовку на випадок можливого нападу Росії на територію НАТО, повідомив у п'ятницю високопосадовець Білого дому.

У відповідь на гіпотетичний сценарій, запропонований журналістом у п'ятницю, який запитав, що робитимуть Сполучені Штати у разі нападу Росії на колону НАТО, що прямує в Україну, радник з національної безпеки Білого дому Джейк Салліван сказав: «Ми займаємося плануванням своїх дій на випадок, якщо Росія вирішить завдати удару по території НАТО в цьому чи будь-якому іншому контексті. І президент ясно, наскільки це можливо, заявив про свою абсолютну рішучість відповісти разом з іншими членами нашого альянсу, якщо Росія нападе на НАТО».

Два тижні тому один російський чиновник заявив, що конвої, які перевозять зброю в Україну, можуть вважатися «законними цілями».

Президент Джо Байден заявив про розвіддані про те, що Росія «вивчає варіанти» можливих кібератак на інфраструктуру США, і що потенційне застосування Росією хімічної зброї в Україні викликає «реальну заклопотаність».

Байден та інші високопосадовці неодноразово заявляли протягом всієї війни Росії з Україною, що відданість Сполученими Штатами статті 5 оборонної угоди НАТО є «залізною».

Байден також неодноразово заявляв, що не посилатиме американські війська воювати в Україні та хоче уникнути ескалації напруженості аж до більш масштабної війни з Росією.

Білий дім підтвердив цю позицію у п'ятницю після того, як виникла деяка плутанина у зв'язку з коментарями Байдена щодо військовослужбовців, дислокованих у Польщі.

Журналіст Ендрю Фейнберг написав у Твіттері й поділився відео, на якому президент каже військам: «Ви побачите, коли будете там, ви побачите жінок, молодих людей, що стоять перед чортовим танком, говорячи, що не підуть».

Пізніше Файнберг написав у Твіттері: «ОНОВЛЕННЯ: представник @WhiteHouse сказав мені, що президент ясно дав зрозуміти, що ми не спрямовуємо американські війська в Україну, і в цій позиції немає жодних змін».

Байден повторно назвав президента Росії Володимира Путіна «військовим злочинцем».

Також у п'ятницю українські офіційні особи заявили, що минулого тижня близько 300 людей загинули внаслідок авіаудару російської авіації по маріупольському театру, який використовувався як укриття.

Салліван назвав напад таким, що «шокує» та «нахабною зневагою до життів невинних людей».

За матеріалами The Epoch Times USA