ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та ЄС оголосили про встановлення історичного партнерства для ліквідації енергетичної залежності від Росії

Велика Епоха
Президент США Джо Байден та голова Європейської ради Шарль Мішель (скриншот)

Сполучені Штати та Європейський Союз у п'ятницю оголосили про нове партнерство для зниження залежності континенту від російських енергоносіїв, що стало початком багаторічної ініціативи щодо подальшої ізоляції Москви після її вторгнення в Україну.

У рамках цього плану США та інші країни збільшать експорт зрідженого природного газу до Європи на 15 мільярдів кубометрів цього року, повідомив Білий дім. У майбутньому будуть поставлятися ще більші партії.

Водночас вони намагатимуться зберегти свої кліматичні цілі, заправляючи свою газову інфраструктуру екологічно чистою енергією та скорочуючи джерела метану, які можуть посилити глобальне потепління.

Хоча ця ініціатива, ймовірно, вимагатиме будівництва нових потужностей з імпорту зрідженого природного газу, партнерство також спрямоване на зниження довгострокової залежності від викопного палива шляхом підвищення енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії, повідомляє Білий дім.

Президент США Джо Байден обговорить це питання з Урсулою фон дер Ляєн, головою виконавчої влади Європейського Союзу, перед від'їздом до Польщі, останнім етапом своєї чотириденної поїздки.

Раніше цього тижня фон дер Ляєн заявила, що «ми прагнемо мати зобов'язання щодо додаткових постачань на наступні дві зими». А Джейк Салліван, радник Байдена з національної безпеки, нещодавно заявив журналістам, що адміністрація хоче швидко "доповнити" постачання газу до Європи.

Російська енергетика є ключовим джерелом доходів та політичним важелем впливу для Москви. Майже 40% природного газу, що споживається Європейським союзом, надходить із Росії для опалення будинків, виробництва електроенергії та палива для промисловості.

Залишивши Брюссель, Байден вирушить до Жешува в Польщі, де американські війська базуються приблизно за годину їзди від українського кордону. Він отримає інформацію про гуманітарну допомогу біженцям, які залишають Україну, і тим, хто все ще страждає всередині країни, а також зустрінеться з американськими військовослужбовцями з 82 повітряно-десантної дивізії, які проходять службу разом з польськими військами.

Очікується, що у суботу Байден вирушить до Варшави для переговорів із президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Очікується, що перед поверненням до Вашингтона президент США виступить із промовою «про спільні зусилля вільного миру з підтримки українського народу, притягнення Росії до відповідальності за її жорстоку війну та захист майбутнього, заснованого на демократичних принципах».

Доставлення більшої кількості зрідженого газу до Європи може бути утруднена, навіть попри те, що останніми роками США значно збільшили його експорт. Багато експортних підприємств вже працюють на повну потужність, а більшість нових терміналів поки що знаходяться лише на стадії планування.

Більшість американських постачань вже прямує до Європи, за даними галузевої лобістської групи Center for Liquefied Natural Gas. Хоча більшість пропозиції вже законтрактована покупцями, є можливість змінити його призначення.

"США знаходяться в унікальному положенні, оскільки у них є гнучкий запас зрідженого природного газу, який може бути перенаправлений до Європи або Азії, залежно від того, хто готовий платити таку ціну", — сказала Емілі Макклейн, аналітик газового ринку в Rystad.

Навіть якщо США зможуть постачати більше газу до Європи, континент може мати труднощі з його отриманням. Імпортні термінали розташовані у прибережних районах, де менше трубопроводів для його розподілу. Навіть якби всі об'єкти в Європі працювали на повну потужність, обсяг газу, ймовірно, становив би лише дві третини від того, що Росія постачає трубопроводами.

За матеріалами Epoch Times România