ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американська розвідка відзначає «велике» зрушення у російській стратегії. Москва виводить війська з-під Києва

Велика Епоха
(SERGEY BOBOK/AFP VIA GETTY IMAGES)

Незабаром після того, як у вівторок Міністерство оборони Росії оголосило про рішення «різко скоротити бойові дії» на київському та чернігівському напрямках, американська розвідка вже помітила ці кроки — серйозне зрушення у стратегії, за словами двох високопосадовців.

Росія починає виводити деякі сили, включно з російськими батальйонними бойовими групами, які покидають райони навколо української столиці. В цей час російські війська відходять у північні райони, щоб зосередитись на завоюваннях на півдні та сході.

США оцінюють, що Росія прикриє своє виведення повітряними та артилерійськими бомбардуваннями столиці, сказав один із чиновників. Представники США попереджають, що Росія може ввести війська знову, якщо дозволять бойові умови.

Цей крок відбувся після мирних переговорів між російською та українською делегаціями у Стамбулі у вівторок.

На думку США, це не короткострокове коригування для перегрупування, а довгостроковий крок, оскільки Росія зіткнулася з невдачею в просуванні на північ.

За словами чиновника, одним із наслідків, які турбують США, є збереження єдності європейських союзників у плані економічного тиску та військової підтримки, оскільки Вашингтон очікує, що деякі з них чинитимуть тиск на Україну, щоб змусити її прийняти мирну угоду для припинення бойових дій.

Начальник військової розвідки України каже, що президент Росії Володимир Путін, можливо, хоче розрізати Україну на дві частини, як Північну та Південну Корею.

Бригадний генерал Кирило Буданов, начальник Управління оборонної розвідки України, заявив, що російські операції навколо Києва провалилися і тепер російській армії не вдасться повалити український уряд. За його словами, війна Путіна тепер зосереджена на півдні та сході країни.

За матеріалами Epoch Times România