ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін: Захід намагається «скасувати» російську культуру

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін проводить нараду з економічних питань у Москві, 17 лютого 2022 року. (Alexey Nikolsky/Sputnik/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Захід намагається звести нанівець російську культуру, у тому числі великих композиторів та письменників.

«Сьогодні вони намагаються анулювати тисячолітню країну», — сказав Путін під час телевізійної зустрічі, повідомляють державні ЗМІ.

«Я говорю про дискримінацію всього, що пов'язано з Росією, про цю тенденцію, яка розгортається в ряді західних держав при повному потуранні, а іноді й заохоченні західних еліт», — сказав Путін, продовживши, що «славнозвісне «скасування культури» перетворилося на анулювання культури».

Промова російського лідера прозвучала в той момент, коли Москва вступає у другий місяць своєї війни в Україні. З початку конфлікту 24 лютого західні країни запровадили жорсткі санкції проти російської економіки, Путіна та інших найвищих керівників Кремля.

Також надходять повідомлення про те, що твори класичних композиторів Петра Чайковського, Дмитра Шостаковича та Сергія Рахманінова виключаються з оркестрових виступів, попри те, що композитори померли багато десятиліть тому.

Під час телевізійної зустрічі Путін заявив, що проти цих російських композиторів та письменників ведеться навмисна кампанія.

«Так зване «скасування культури» перетворилося на «анулювання культури». Чайковського, Шостаковича та Рахманінова викреслюють із концертних програм. Російські письменники та їхні книги також потрапляють під заборону. Подібна масштабна кампанія зі знищення небажаної літератури востаннє проводилася нацистами у Німеччині майже 90 років тому», — сказав він під час виступу.

Фрагмент портрета Петра Ілліча Чайковського, 1893 рік, робота Миколи Дмитровича Кузнєцова. Третьяковська галерея. (PD-US)

Кардіффський філармонічний оркестр в Уельсі раніше цього місяця скасував виконання твору Чайковського через конфлікт в Україні, заявивши, що його «Увертюра 1812 року» має мілітаристський характер, хоча вона й була написана майже 150 років тому. Один з університетів Італії також спробував скасувати заняття з класичного російського письменника Федора Достоєвського.

Однак у своїй промові Путін не згадав про широкомасштабні зусилля колишнього Радянського Союзу з цензурування всіх друкованих матеріалів, включаючи поезію, художню літературу, кіно, теле- та радіомовлення та багато іншого.

Цензори комуністичної партії також заборонили низку книг російських письменників, включаючи критика-дисидента Олександра Солженіцина, який провів десятиліття ув'язнення у радянській системі трудових таборів ГУЛАГ.

Під час свого звернення Путін згадав автора книг про Гаррі Поттера Дж. К. Роулінг, сказавши, що ті ж люди, які переслідують російську культуру, також намагалися «скасувати» Роулінг, тому що «вона... не догодила шанувальникам так званих гендерних свобод».

Проте Роулінг у Твіттері дистанціювалася від Путіна та опублікувала твіт, у якому засуджує Кремль за вбивства мирних жителів в Україні та його ставлення до ув'язненого лідера опозиції Олексія Навального.

За матеріалами The Epoch Times USA