ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: Понад 20% вимушених переселенців з України стверджують, що зазнавали сексуального насильства

Велика Епоха
Війна на Україні (Telegram)

Голова Фонду ООН у галузі народонаселення заявила (UNFPA), що вона «вкрай стурбована» тим, що війна може збільшити кількість небажаних вагітностей, у той час, як стурбованість щодо сексуального насильства жінок в Україні, як удома, так і за кордоном посилилася.

«Окрім неможливості надати жінкам необхідні їм послуги, наприклад, регулярну контрацепцію, існує також проблема примусу, яка тісно пов'язана із вразливими жінками та дівчатками. Тому побоювання, пов'язані з торгівлею [жінками-біженками], побоювання, пов'язані з переміщенням, побоювання, пов'язані з сексуальним насильством, викликають у нас занепокоєння.», — сказала Наталія Канем, виконавчий директор UNFPA.

Канем виступила на презентації річного звіту UNFPA, який показав, що майже половина всіх вагітностей у всьому світі є небажаними. Хоча нині важко отримати дані щодо України, попередні дослідження показали, що понад 20% жінок з-поміж біженців та внутрішньо переміщених осіб заявляють, про те що зазнавали сексуального насильства. «І ви можете бути впевнені, що це занижені дані, тому що навколо цієї проблеми дуже багато засуджень», — додала Канем.

Джулія Валлезе, регіональний директор UNFPA зі Східної Європи, заявила, що хоча ООН не може незалежно перевірити повідомлення про зґвалтування та сексуальне насильство всередині України, «це не обов'язково означає, що цього не було». Ми дуже добре знаємо, що конфлікти у всьому світі супроводжуються сексуальним насильством. І нам потрібно дуже чітко розуміти, що кожен випадок зґвалтування — це ще один випадок, навіть якщо їх важко підрахувати».

Минулого тижня генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила, що влада розслідує імовірне зґвалтування жінки російським солдатом у Броварах. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав звинувачення «брехнею». «Ми взагалі в це не віримо», — сказав він «Інтерфаксу».

Марія Мезенцева, український парламентарій, сказала, що було «набагато більше жертв» сексуального насильства. «Ми точно не мовчатимемо», — додала вона.

За матеріалами Epoch Times România