ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МВФ не планує виключати Росію із фонду

Велика Епоха
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва виступає під час панельної дискусії на саміті у Глазго, Шотландія, 3 листопада 2021 року. (Деніел Ліл/AFP через Getty Images)

Глава Міжнародного валютного фонду заявила учасникам форуму в Дубаї у вівторок, що МВФ «не має проблем» з Росією і не планує виключити цю країну з членів.

Кристаліна Георгієва, директор-розпорядник МВФ, зробила цю заяву, виступаючи на дводенному Світовому саміті урядів в Об'єднаних Арабських Еміратах, де експерти обговорювали політику та моделі управління.

Модератор дискусії запитав її, чому глобальний кредитор не виключив чи не усунув Росію від МВФ через її вторгнення в Україну.

«У нас немає проблем з Росією», — відповіла Георгієва, додавши, що московський офіс МВФ нині не працює.

Георгієва пояснила, що правила МВФ вимагають від країн-членів виконання певних економічних та фінансових зобов'язань щодо Фонду, і що Росія продовжує виконувати ці зобов'язання.

«Зобов'язання Росії перед МВФ зараз виконуються, і ми хочемо дотримуватися управління, заснованого на правилах», — сказала вона, припустивши, що крок по виключенню Росії з МВФ порушить її власні правила членства.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва позує фотографам під час зустрічі у канцелярії Німеччини у Берліні, Німеччина, 26 серпня 2021 року. (Clemens Bilan/POOL/AFP via Getty Images)

На питання, як МВФ має намір призупинити діяльність Росії, Георгієва відповіла, що це може статися лише у тому випадку, якщо правління МВФ вирішить, що воно не визнає легітимності російського уряду.

Георгієва додала, що «ми всі знаємо, що для припинення цієї війни потрібен діалог».

Її слова прозвучали під час зустрічі російських та українських перемовників у Стамбулі, Туреччина, на перших мирних переговорів віч-на-віч за більш ніж два тижні, щоб наблизити обидві сторони до припинення бойових дій.

Українські офіційні особи сподіваються заручитися співпрацею Росії у врегулюванні гуманітарної кризи в Україні, а також угодою про припинення вогню.

«Програмою-мінімум будуть гуманітарні питання, а програмою-максимум — досягнення домовленості про припинення вогню», — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телебачення.

«Ми не торгуємо людьми, землею чи суверенітетом», — сказав він.

Президент України Володимир Зеленський виступає із Києва, Україна, 16 березня 2022 року. Скриншот, наданий пресслужбою Президента України та розміщеного у Facebook

У відеозверненні перед переговорами президент України Володимир Зеленський заявив, що його країна готова оголосити про свій нейтралітет, що є ключовою вимогою з боку Москви, і відкрита для компромісу щодо долі Донбасу, який заперечує регіон на сході України.

«Попереду новий раунд переговорів, тому що ми шукаємо миру. Справді. Без зволікання», — сказав Зеленський.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам у Москві, що поки що істотних проривів у переговорах досягнуто не було, але рішення про проведення переговорів віч-на-віч у Стамбулі є «важливим» і дає сторонам можливість рухатися вперед у «зосереджено, більш жорстко та свідомо», — повідомляє підтримуване державою інформаційне агентство ТАСС.

Він відмовився надати додаткову інформацію, заявивши, що це може ускладнити процес.

Президент Туреччини Ердоган звертається до російських та українських перемовників перед їхніми особистими переговорами у Стамбулі, Туреччина, 29 березня 2022 (Мурат Четінмухурдар/Прес-служба Президента/Матеріальний матеріал через Reuters)

Член НАТО Туреччина має морський кордон з Україною та Росією у Чорному морі, має гарні зв'язки з обома країнами та прагнула стати посередником у конфлікті.

Президент Туреччини Ердоган привітав учасників переговорів у Стамбулі у вівторок, заявивши, що «припинення вогню піде на користь усім сторонам» і що «у справедливому світі не програють».

«Тривалий конфлікт не відповідає нічиїм інтересам», — сказав Ердоган, додавши, що сподівається, що переговори за посередництва Туреччини «приведуть до сприятливих результатів для обох країн, регіону та всього людства».

За матеріалами The Epoch Times USA