ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай призупиняє проєкти в Росії, Пекін побоюється санкцій

Велика Епоха
Володимир Путін, Сі Цзіньпін у Пекіні, 4 лютого 2022 року (Getty Images)

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у понеділок, що відносини Росії з Китаєм перебувають на рекордно високому рівні всіх часів, тоді як західні країни намагаються ізолювати Москву безпрецедентними санкціями через її вторгнення до України.

Пекін неодноразово висловлювався проти санкцій, наполягаючи на збереженні нормального економічного та торговельного обміну з Росією та відмовляючись засудити дії Москви в Україні.

Китайський уряд, з іншого боку, побоюється, що китайські фірми зіткнуться із санкціями.

Отже, китайський державний гігант Sinopec призупинив переговори про створення великої нафтохімічної інвестиційної та газоторговельної компанії в Росії, дотримуючись заклику уряду до обережності на тлі посилення санкцій у зв'язку із вторгненням Росії в Україну, повідомили джерела агентству Reuters.

Крок найбільшого в Азії нафтопереробника з обмеження півмільярдних інвестицій у російський газохімічний завод та підприємство з торгівлі газом у Китаї наголошує на ризиках несподівано жорстких санкцій з боку Заходу навіть для найважливішого дипломатичного партнера Росії.