ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Економіка Китаю зазнала найсильнішого тиску з моменту початку пандемії

Велика Епоха
Житловий район у районі Хуанпу, Шанхай, оточений поліцією через епідемію 21 січня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

На думку економістів, економіка Китаю зіткнулася з найсильнішим тиском від першої хвилі епідемії COVID-19 на початку 2020 року.

Як повідомило видання Bloomberg, економічне зростання Китаю різко сповільнилося у першому кварталі цього року і, ймовірно, ще більше погіршиться у другому кварталі. Про це заявили відразу кілька експертів найбільшої фінансової компанії Японії Nomura Holdings, зокрема головний економіст її китайського відділення Лу Тін. На їхню думку, викликані сплеском епідемії обмеження на поїздки, а також спад на ринку житла в Китаї, що триває, можуть призвести до «значного погіршення за всіма напрямками» економічної активності в березні. Вони прогнозують, що у 2022 році Пекін досягне приблизно 5,5% зростання ВВП.

Nomura Holdings переглянула свій прогноз економічного зростання Китаю на період із квітня до грудня у бік зниження через погіршення в країні ситуації з епідемією COVID-19. Хоча компанія спочатку прогнозувала зростання ВВП Китаю на період із січня по березень цього року на 4,2 %, вона вважає, що її поточний прогноз у 2,9 % може показувати «точнішу картину реальної економічної ситуації» в КНР.

Водночас згідно з повідомленням газети Wall Street Journal, іноземні інвестори почали розпродувати акції китайських компаній. У повідомленні наголошується, що станом на 24 березня іноземні інвестори продали таких акцій на суму 9,5 млрд доларів США. Це також може стати найбільшим місячним відпливом іноземного капіталу з КНР з першої хвилі COVID-19 у березні 2020 року.

Економіка Китаю почала рік краще за будь-які прогнози. Але у зв'язку з тим, що багато районів Китаю переживають найгірший відскок від спалаху COVID-19 з моменту першого спалаху в Ухані два роки тому, а світові фінансові ринки та ціни на енергоносії прийшли у хаос на тлі вторгнення Росії в Україну, прогнози економічного зростання Китаю на цей рік виглядають дедалі похмурішими.

У зв'язку з посиленням заходів проти вірусу COVID-19 серйозно постраждала виробнича діяльність у місті Шеньчжені, який вважається центром високих технологій та виробництва у Китаї, а також у місті Чанчуні, столиці автомобілебудування. Водночас із цим жителям Шанхаю, фінансової столиці Китаю, було наказано не виходити з дому та проходити тести на COVID-19.

За даними Національної комісії охорони здоров'я КНР, 25 березня у материковому Китаї було зареєстровано найбільшу кількість нових підтверджених випадків зараження вірусом COVID-19 за весь час пандемії.

Економісти з Nomura Holdings вважають, що, попри вражаючі офіційні дані економічної діяльності в КНР, влада швидше пом'якшуватиме заходи проти пандемії, щоб зупинити ослаблення економіки, що зростає. За прогнозами економістів, протягом наступних двох місяців Центробанк Китаю скоротить норми обов'язкових резервів банків на 50 базисних пунктів, а також наступного місяця знизить річну середньострокову кредитну ставку та міжбанківську ринкову семиденну ставку РЕПО приблизно на 10 базисних пунктів.

Експерти Nomura Holdings також вважають, що китайська влада може дозволити більшій кількості місцевих органів самоврядування послабити контроль над галуззю нерухомості по всій країні.

За матеріалами The Epoch Times