ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МВФ заявляє, що економічний дисбаланс Китаю погіршився

Велика Епоха
Споживання у Китаї відновлюється дуже повільно через окремі нові спалахи коронавірусу. (Andy Wong/AP/dpa)

Немає імпульсу — так зараз Міжнародний валютний фонд описує китайську економіку. Є кілька причин, через які вона не отримує жодного підйому, попри одужання. Які прогнози?

За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), китайська економіка переживає «значний спад», який триватиме і цього року.

Відновлення другої за величиною економіки світу йде добре, але не збалансовано і втратило темпи, йдеться у доповіді МВФ, представленій у Вашингтоні.

Повільне відновлення

Як причини ослаблення МВФ назвав швидке припинення політичної підтримки економіки та затримку відновлення споживання перед окремими новими спалахами коронавірусу. Сектор нерухомості, що руйнується, у поєднанні з політикою Пекіна «нуль COVID» знижує мобільність робочої сили, а також скорочує зайнятість.

МВФ знизив свій прогноз зростання Китаю цього року на 0,8 пункту до 4,8 відсотка у вівторок. Минулого року це все ще були сильні 8,1 відсотка, але це також було пов'язано з низькою базою для порівняння попереднього року після початку пандемії.

Відсутність підтримки

Згідно з щорічним звітом МВФ про стан економіки Китаю, скорочення макроекономічної підтримки сповільнило зростання економіки. Фіскальна політика Китаю на початку минулого року стала "жорстко обмежувальною", тоді як акцент змістився з підтримки економіки на скорочення боргу.

Необхідні структурні реформи розподілено нерівномірно. Прогрес у ключових секторах, включаючи державні підприємства та конкурентний нейтралітет між державними та приватними компаніями, практично відсутній. Хвиля заходів регулювання технологічного сектора, спрямованих на покращення конкуренції, захист приватного життя споживачів та контроль над даними, посилила невизначеність.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH