ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва розгляне можливість оплати природного газу біткоїнами, золотом та рублями

Велика Епоха
Біткоїн. (Dado Ruvic/Reuters Illustration)

Росія відкрита для оплати своїх енергетичних продуктів золотом, місцевою валютою і навіть біткоїнами, заявив на пресконференції 24 березня Павло Завальний, голова комітету з енергетики у нижній палаті російських законодавчих зборів.

Міністр назвав Китай та Туреччину «дружніми» країнами, які ще не застосували санкції проти Росії за вторгнення Москви до України, повідомляє ВВС. Таким чином, цим двом країнам можна дозволити купувати російські енергоносії у своїй місцевій валюті.

«Ми давно пропонуємо Китаю перейти на розрахунки в національних валютах за рублі та юані. З Туреччиною це будуть ліри та рублі. Ви також можете торгувати біткоїнами», — сказав Завальний.

Коментарі Завального прозвучали наступного дня після того, як президент Росії Володимир Путін попросив «недружні» країни купувати у його країни газ та нафту за рублі, що призвело до зростання цін на газ та підвищення вартості валюти.

Список недружніх Москві країн включає США, Велику Британію, Україну, Швейцарію, Південну Корею, Сінгапур, Норвегію, Канаду та Японію. Будь-які угоди з фізичними особами або компаніями з цих країн повинні бути схвалені спочатку комісією, створеною урядом.

«Росія, звичайно, продовжить постачати природний газ відповідно до обсягів і цін... зафіксованих у раніше укладених контрактах. Зміни стосуватимуться лише валюти платежу, яка буде змінена на російські рублі», — сказав Путін під час телеради.

Санкції, запроваджені західними країнами, чинили величезний тиск на російську економіку, піднявши інфляцію до рекордного рівня та змусивши людей витрачати більше на предмети першої потреби. Вартість рубля різко впала після санкцій і знизилася більш ніж на 20% у 2022 році.

Європейський Союз отримує від Росії приблизно 40% свого газу. Якщо Москва наполягатиме на тому, щоб ЄС платив у рублях, це не тільки послабить вплив санкцій, а й допоможе зміцнити рубль, що похитнувся.

Однак використання біткоїнів як засіб торгових платежів пов'язане з набором проблем, включаючи стабільність вартості криптовалюти.

Вартість біткоїна цього року зросла на 30% у порівнянні з доларом США, який торгувався в діапазоні всього 5% до євро, сказав Девід Бродсток, старший науковий співробітник Інституту енергетичних досліджень у Сінгапурі.

«Очевидно, що прийняття біткоїнів у порівнянні з іншими традиційними валютами пов'язане зі значно більшим ризиком у торгівлі природним газом. Більш того, одним з основних «дружніх» торгових партнерів Росії є Китай, а криптовалюта заборонена до використання у Китаї. Це явно обмежує можливість оплати за допомогою біткоїнів», — сказав Бродсток.

За матеріалами The Epoch Times USA