ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європа сповнена російськими шпигунами. Міністерство оборони Австрії

Велика Епоха
(Скриншот)

Вісім співробітників європейських розвідок та дипломатів, опитаних Financial Times, заявили, що таємні операції Росії в Європі розширюються такими темпами, що контррозвідка важко справляється з ними.

Згідно зі статтею Ziare.com, раунд випровадження цього місяця показав масштаби проблеми. Словаччина вислала трьох передбачуваних шпигунів, а три країни Балтії та Болгарія оголосили про висилку 20 російських агентів. Зі свого боку, Польща оголосила 45 російських дипломатів persona non grata, стверджуючи, що вони використовують дипломатичне прикриття для здійснення шпигунської діяльності.

Деякі країни, такі як Великобританія, упевнені, що їм вдалося зменшити можливості Росії, оскільки кількість шпигунів у Великій Британії значно скоротилася, за словами високопосадовця Уайтхолла. Але інші країни наражаються на більший ризик. Десятки російських агентів, як і раніше, активні в Німеччині, Франції та Бельгії, згідно з оцінкою співробітника європейської розвідки.

Австрія є «справжнім авіаносцем» з таємною російською діяльністю, зазначив інший чиновник. Розвідувальна агенція BFV вважається настільки скомпрометованою, що на деякий час вона була виключена з багатьох європейських заходів щодо обміну розвідувальною інформацією, за словами європейського дипломата у Відні.

Міністерство оборони країни «по суті є відділом ГРУ», додав дипломат. Співробітник австрійської канцелярії на умовах анонімності сказав, що не може коментувати звинувачення, але наголосив, що нинішній уряд просуває радикальну реформу своїх безпекових органів.

«Ми починаємо бачити, як уряди в Європі починають публічно визнавати те, що відбувається», — сказав Джайлз. «Демократичні країни не можуть захищатися від загроз, про які не знає більшість їх населення». Нещодавні справи, які стали надбанням громадськості, показують масштаби інтересів та успіхів Росії.