ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія знизить військову активність на київському та чернігівському напрямах: офіційні особи

Велика Епоха
Президент Туреччини Тайіп Ердоган вітає російських та українських учасників переговорів, Стамбул, Туреччина, 29 березня 2022 року. (Murat Cetinmuhurdar/Presidential Press Office via Reuters)

Росія знижує свою військову активність поблизу столиці України, заявив російський урядовець після останнього раунду переговорів.

«Міністерство оборони Російської Федерації з метою зміцнення довіри та створення умов для подальшого проведення переговорів та досягнення кінцевої мети — погодження та підписання мирного договору — ухвалило рішення про радикальне зниження військової активності на київському та чернігівському напрямах», – заявив журналістам у Туреччині заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін після двосторонньої зустрічі.

Російські офіційні особи нададуть докладнішу інформацію після повернення делегації до Москви, сказав Фомін.

Приблизно водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська, можливо, намагаються перегрупуватись перед новим наступом на Київ.

Росія та Україна провели кілька раундів переговорів, але досі не дійшли згоди про припинення бойових дій, які призвели до загибелі тисяч та переміщення мільйонів людей.

Володимир Мединський, головний російський перемовник, тим часом заявив, що останні обговорення були конструктивними і Путін може зустрітися з Зеленським, але тільки якщо зустріч збігається з підписанням угоди відповідними міністрами закордонних справ.

Письмова пропозиція України про укладення договору, в якому йдеться про те, що країна збереже нейтральний статус без ядерної зброї, буде передана Путіну, сказав Мединський.

Давид Арахамія, головний український перемовник, сказав, що Росія має повністю піти з України.

Українські чиновники також заявили, що вимагають гарантій безпеки від таких держав як США та Ізраїль.

«Реалізація цієї угоди про гарантії безпеки відбуватиметься за певною процедурою. По-перше, референдум для всіх громадян України, щоб вони висловили свою позицію щодо цієї угоди та того, як вона має бути реалізована. Після цього буде ратифікація парламентами країн-гарантів та українським парламентом. Це дуже важливо. Тому ми маємо отримати підтримку суспільства перед тим, як закріпити цю угоду», — сказав журналістам після переговорів Михайло Подоляк, радник Зеленського.

Подоляк написав у Твіттері, що гарантії будуть схожі на статтю 5 НАТО. Україна хоче, щоб зовнішні країни взяли на себе зобов'язання захищати її від будь-якої агресії, сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA