ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сотні російських солдат приєднуються до України проти вторгнення Путіна

Велика Епоха

Деякі російські солдати, які перебувають в ув'язненні в Україні, перейшли на інший бік і тепер приєдналися до київських сил, які борються з вторгненням Володимира Путіна, повідомляє Newsweek.

Міністерство оборони України повідомило в середу на своєму каналі Telegram, що деякі командири легіону «Свобода Росії» проводять зустрічі з колишніми російськими військовополоненими «для відбору тих, хто хоче воювати».

У подальшому повідомленні він сказав, що «перші добровольці», включаючи колишніх російських солдатів, «вже розпочали додаткову індивідуальну підготовку».

«Крім того, командири підрозділів легіону ознайомилися з оперативною обстановкою на фронтах», — йдеться у повідомленні.

Він додав, що війська легіону «висловили спільне бажання від імені всіх добровольців вести перший бій проти «сторожових псів путінського режиму», а саме чеченців, посланих «Грозненським м'ясником» в Україну — кадировців.

Повідомлення було написано російською мовою каналом, який зазвичай оновлюється українською мовою. Повідомлення також було поширене на каналі Telegram, присвяченому Легіону за волю Росії. Він був створений 10 березня, і його перше повідомлення закликало російських військовополонених «приєднатися до нашої збройної боротьби проти Путіна та його режиму».

Вступ до легіону був добровільним і вимагав від російських військовополонених подання письмової заяви. Потім війська перевіряються службами безпеки та контррозвідки України.

Він заявив у середу, що серед кількох сотень росіян, які приєдналися до легіону, були як солдати, так і офіцери.

У повідомленні в Telegram у понеділок Міністерство оборони України повідомило, що старшого сержанта Миколу Шишкаря було прийнято в легіон і описано як колишнього військовослужбовця 70-ї мотострілецької бригади.

Проте надходили численні повідомлення про низький моральний дух російських солдатів, а в соціальних мережах широко поширювалися відеоролики зі скаргами на погане оснащення військ і відсутність чіткої московської стратегії.

Відео, яке стало вірусним цього тижня, показує, як російські військові кажуть, що вони є членами Збройних сил Донбасу та прямують до Сумської області на північному сході України. Один солдат сказав: «Міністерство оборони Росії не має уявлення ні про нас, ні про те, що ми тут робимо».