ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прессекретар Путіна каже, що мирні переговори мають продовжуватись

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін розмовляє зі своїм прессекретарем Дмитром Пєсковим (2-й праворуч). Фото з архіву. (Кирил Кудрявцев/AFP via Getty Images)

У вихідні головний представник Кремля заявив, що мирні переговори між Росією та Україною мають продовжуватись, але при цьому стверджував, що Україна вже багато років є «ворожою країною» щодо Москви.

«Україна дуже складна для нас країна. У своєму нинішньому стані це ворожа для нас країна», — заявив Дмитро Пєсков, головний прессекретар президента Росії, в інтерв'ю білоруським державним ЗМІ у вихідні, повідомили РИА Новости.

«Це країна, яка де-факто повністю заборонила будь-які російськомовні російські ЗМІ. Це країна, яка перетворила російську мову на мову другого сорту», — сказав Пєсков, додавши, що уряд нібито підтримує та просуває українських націоналістів.

«Ми, як і раніше, очікуємо і сподіваємося, що так чи інакше прояви націоналістичних ідей будуть заборонені в Україні, ми сподіваємося, що російська мова відновить свої позиції в Україні», — продовжив він.

З моменту початку конфлікту 24 лютого Москва та Київ провели кілька раундів переговорів у Туреччині, у режимі відеоконференції та в інших місцях. Проте результатів поки що небагато.

«Головне, щоб переговори тривали, або в Стамбулі, або десь ще», — сказав Пєсков, додавши, що ці переговори «нелегкі».

Росія хотіла б продовжити переговори у сусідній Білорусі, сказав Пєсков. Проте українські офіційні особи відкинули цю ідею.

1 квітня Пєсков заявив, що Путін наказав збройним силам країни посилити підтримку західних кордонів Росії, щоб запобігти нападу або контратаці.

«Звичайно, це буде зроблено таким чином, щоб убезпечити нас і забезпечити необхідний рівень паритету, щоб нікому не спало на думку... напасти на нас», — сказав він, за даними державних ЗМІ.

Москва заявила, що Україна має оголосити себе нейтральною країною і ніколи не вступати до НАТО, тоді як Україна заявила, що наступ Росії на країну не був спровокований.

Тим часом у неділю вищі українські чиновники звинуватили російські війська у проведенні масових страт у київському передмісті Буча. Мер міста стверджує, що відповідальність за це можуть нести лояльні до Росії чеченські бойовики, які контролювали передмістя протягом останніх кількох тижнів.

Міністерство оборони України опублікувало кадри, на яких видно мертвих мирних жителів, у тому числі «деяких зі зв'язаними за спиною руками, їхні тіла розкидані вулицями міста». Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також написав, що було скоєно військові злочини.

Представники Європейського союзу висловили тривогу та заявили, що блок готує ще більше економічних санкцій проти Росії.