ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія Путіна заперечує права українців мати свою ідентичність та мати власну державу

Велика Епоха
Мирні жителі, убиті росіянами у Бучі. (Telegram)

Міністр закордонних справ України звинуватив російські війська у стратах мирних жителів під час відступу з регіонів "зі злості і просто тому, що вони хотіли вбивати".

Дмитро Кулеба назвав Росію "гірше за ІДІЛ" і заявив, що її військові дії можуть бути прирівняні до геноциду.

Виступаючи на радіостанції Times Radio, він сказав:

"Ми розуміємо, що вони вбивали мирних жителів, коли йшли, коли відступали, коли залишалися там, у цьому місті Буча, а також в інших містах та селах у ключових регіонах, але й коли відступали звідти, зі злості та просто тому, що хотіли вбивати.

Для них не було вагомих причин. Це були партизанські загони, це були люди, які виступали проти них. Росія гірша за ІДІЛ, це точно".

Він додав, що ситуація у неокупованих районах, де, за повідомленнями, грабують будинки та вбивають мирних жителів, "руйнує [її] зсередини". Він додав:

"На підставі зібраних доказів ще належить з'ясувати, чи ці злочини будуть кваліфікуватися як злочин геноциду, але я хотів би зазначити, що з початку агресії ми чуємо від Росії і президента Росії Володимира Путіна, що вони заперечують права українців мати свою ідентичність і мати власну державу, тому наприкінці збору всіх доказів ми не виключаємо можливості геноциду."

Заяви Кулеби пролунали в той момент, коли в суспільстві з'явилися зображення Бучі та Ірпеня, засіяні трупами.