ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралія направить в Україну військові машини Bushmaster

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (на екрані) виступає по відеозв'язку перед парламентом Австралії у залі Палати представників у Канберрі, Австралія, 31 березня 2022 року. (Stringer/AFP via Getty Images)

Австралія погодилася виконати прохання президента України Володимира Зеленського про надання австралійських бронемашин Bushmaster для допомоги у бронетанковій обороні проти російських військ.

Зеленський безпосередньо запросив Бушмастери у віртуальному зверненні до федерального парламенту Австралії 31 березня.

«Ми повинні припинити будь-які наміри Росії обійти санкції. Найголовніше, ми повинні забезпечити героїв, які борються із цим злом, зброєю» — сказав він, згідно зі Sky News Australia.

«Наприклад, у вас є дуже добре озброєні машини, Бушмастери, які могли б суттєво допомогти Україні».

Відповідаючи Зеленському, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон сказав, що, незважаючи на те, що їхні країни розділяє "пів земної кулі", вони поділяють однакову повагу до демократії та свободи жити без примусу та "грубої сили».

«Пан президент, народ Австралії підтримує Україну у вашій боротьбі за виживання. Так, з вами наші молитви, але з вами також наша зброя, наша гуманітарна допомога, наші санкції проти тих, хто прагне позбавити вас волі, і у вас навіть є наше вугілля . І буде ще більше» — сказав Моррісон.

Наступного дня Моррісон підтвердив, що Австралія направить подальшу військову підтримку, включаючи Бушмастери, які конкретно запросив Зеленський.

Бронемашина австралійської армії допомагає проводити розчищення маршруту в районі Кобарго, Новий Південний Уельс, в рамках операції Bushfire Assist 19-20. (SGT Bill Solomou/ADF)

Ми пошлемо бронетехніку, у тому числі Бушмастери, і перекинемо їх туди на наших літаках C-17, щоб бути впевненими, що вони зможуть надати підтримку" - сказав Моррісон журналістам у Сіднеї 1 квітня.

«Я узгоджу це з українським президентом. Ми знаходимося в постійному діалозі з цілої низки питань. Ви можете розраховувати на те, що підтримка буде ще більшою».

Міністр оборони Австралії Пітер Даттон сказав, що чиновники працюють над тим, як краще доставити Бушмастери туди, де вони потрібні, враховуючи терміновість, притаманну запиту.

Враховуючи обмеження щодо транспортування Bushmaster на військово-транспортних літаках C-17 Globemaster, Даттон сказав, що уряд може розглянути можливість їх закупівлі у Німеччині.

На цьому зображенні, отриманому The Epoch Times, зміненому в цілях оперативної безпеки, літак C-17A Globemaster III Королівських австралійських ВПС доставляє оборонну військову допомогу в Європу на підтримку держави України 9 березня 2022 року. (LSIS Jarrod Mulvihill/ADF)

«Ми просто оцінюємо запаси Бушмайстрів за одну ніч і те, що вони (Україна) запросили, а також те, що є практичним з точки зору постачання та найкоротших термінів» — сказав Даттон в інтерв'ю Sky News Australia 1 квітня.

Ми визначили Бушмастери, які ми можемо відправити, і зараз ми просто вивчаємо логістику, чи зможемо доставити їх туди в найкоротші терміни».

Він сказав, що в Україну вже було відправлено чотири військово-транспортні літаки C-17, за що, за його словами, місцева влада була дуже вдячна.

Австралія вже надала 116 млн доларів військової допомоги для українських збройних сил і 31 березня оголосила про надання ще 25 млн доларів оборонної військової допомоги.

Додаткові пакети на 25 млн доларів включатимуть тактичні пастки, безпілотні повітряні та безпілотні наземні системи, провізію та медикаменти.

Крім військової підтримки Австралія надала 65 млн доларів на гуманітарну допомогу, 70 000 тонн вугілля для забезпечення України електроенергією, а також тимчасові захисні візи та підтримку українських громадських груп в Австралії.

Уряд Австралії у своєму релізі повідомив, що на прохання України він не розкриватиме подальших конкретних деталей пакета підтримки або механізмів доставки.

«Австралія виступає на боці України проти незаконного та не спровокованого вторгнення Росії» — йдеться у релізі.

«Ми продовжимо вводити максимальні санкції проти Росії за допомогою цільових санкцій проти фізичних та юридичних осіб, включаючи президента Путіна та його оточення олігархів та пропагандистів, воєначальників та членів парламенту».

За матеріалами The Epoch Times USA