ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС застеріг Китай від підтримки Росії у війні з Україною

Велика Епоха
Президент Європейської ради Шарль Мішель бере участь у віртуальному саміті з клімату, Брюссель, 22 квітня 2021 року. (JOHANNA GERON/POOL/AFP via Getty Images)

Керівники Європейського союзу (ЄС) і Китаю зустрілися на віртуальному саміті 1 квітня на тлі напруженості, що зростає через мовчазну підтримку Комуністичної партії Китаю (КПК) вторгнення Росії в Україну.

«Ми закликали Китай припинити підтримувати війну в Україні», — заявив президент ЄС Шарль Мішель під час брифінгу для преси після зустрічі. «Китай не може заплющувати очі на порушення Росією міжнародного права».

ЄС скористався можливістю, щоб застерегти КПК від більш відкритого сприяння російській військовій кампанії.

«Будь-які спроби обійти санкції або надати допомогу Росії продовжать війну», — додав Мішель. «Це призведе до великих людських жертв і більших економічних збитків».

«Ми також зберігатимемо пильність щодо будь-яких спроб фінансової чи військової допомоги Росії. Однак позитивні кроки Китаю, спрямовані на припинення війни, будуть вітатись усіма європейцями та світовою спільнотою».

Мішель також сказав, що ЄС і КПК згодні з тим, що війна в Україні є загрозою глобальній безпеці.

Згідно зі звітом Китаю про саміт, Сі Цзіньпін назвав кризу в Україні «сумною». У ньому також стверджувалося, що позиція КНР з цього питання була «послідовною та чіткою» і що вона «завжди стоїть на боці світу».

Проте голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн після розмови заявила, що Пекін не надав Брюсселю жодних запевнень щодо своєї позиції щодо війни.

«Китай має вплив на Росію. І тому ми очікуємо, що Китай візьме на себе відповідальність за припинення цієї війни» і підштовхне Росію до мирного рішення, сказала вона на пресконференції.

Ляйєн також попередила, що КПК зазнає «серйозних репутаційних збитків» у європейських ділових колах, якщо залишиться осторонь або стане на бік Росії у питанні війни.

Саміт ЄС-Китай відбувся через кілька днів після зустрічі міністра закордонних справ КНР Ван І зі своїм російським колегою в Китаї, під час якої Пекін заявив, що «рішучіше» налаштований на зміцнення двосторонніх зв'язків з Москвою.

4 лютого Сі та Путін оголосили про угоду, згідно з якою Китай та Росія підтримуватимуть партнерство «без обмежень». Джерела із Західної розвідки повідомили, що чиновники КПК знали про військові плани Путіна за кілька тижнів до вторгнення в Україну.

З того часу КПК стверджує, що Росія є її найважливішим стратегічним партнером. Керівники американської розвідки попереджають, що найближчими роками партнерство між Китаєм та Росією проти Заходу лише поглиблюватиметься.

КПК також постійно намагається використати вторгнення Росії в Україну як можливість вести антиамериканську та антинатовську пропаганду. Вона повторює російську дезінформацію про лабораторії з виробництва біологічної зброї та активно цензурує ЗМІ, які називають війну вторгненням.

Попри заяви про розширення НАТО, питання членства України не розглядалося. Якби Україна подала заявку на вступ до альянсу, їй було б відмовлено, оскільки статут НАТО не дозволяє вступати до організації країнам, які не зберігають територіальну цілісність. Саме в такому стані перебуває Україна після російської анексії Криму у 2014 році.

За матеріалами The Epoch Times USA