Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Росія готує великий наступ на сході України

П'ятниця, 1 квітня 2022 року
Президент України Володимир Зеленський, початок 20 березня 2022 року. (Пресслужба Президента України через AP)

Президент Володимир Зеленський заявив у четвер, що українські сили готуються до нових атак Росії на сході країни, оскільки Москва консолідує свої війська у цьому районі після невдачі під столицею.

Російське вторгнення в Україну, яке триває вже п'ятий тиждень, вигнало близько чверті українців зі своїх будинків і посилило напруженість у відносинах між Росією та Заходом, що досягла піку з часів холодної війни.

Сильний опір українських сил не дозволив Росії захопити великі міста, зокрема Київ, де протягом кількох тижнів утримувалася російська військова колона. На мирних переговорах у Стамбулі цього тижня Росія заявила, що скоротить операції під Києвом та Черніговом для зміцнення довіри.

Але Україна та її західні союзники, зокрема Сполучені Штати, розглядають обіцянку Росії як прийом, щоб обмежити свої втрати та підготуватися до подальших атак.

Голова британської розвідувальної служби GCHQ заявив, що нова інформація свідчить про те, що деякі російські солдати відмовилися виконувати накази, саботували власну техніку та випадково збили один із власних літаків.

Росія заявляє, що її сили перегруповуються, щоб зосередитись на «визволенні» сепаратистського регіону східного Донбасу.

У ранковому відео Зеленський послався на відхід російських військ від Києва та Чернігова та сказав, що це не відступ, а скоріше «наслідок роботи наших захисників».

Зеленський додав, що Україна є свідком «нагромадження російських сил для нових ударів по Донбасу, і ми до цього готуємось».

Донбас складається із двох самопроголошених «народних республік», які, за словами Росії, допомагають їм звільнитися від українського контролю.

Лідер Донецької Народної Республіки Денис Пушилін заявив у середу, що наступальні дії посилюються.

Обложене портове місто Маріуполь пережило одні з найзапекліших боїв і бомбардувань під час війни, близько 170 000 людей залишилися без їжі та води.

«Готуємо те, що знаходимо у сусідів. Небагато капусти, ще картоплі, ми знайшли томатну пасту, трохи буряків, — сказав Віктор, колишній сталевар із Маріуполя. - Я готую на примітивному грилі і сплю у підвалі, який назвав "оазисом спокою"».

Радник Зеленського заявив у середу, що російські війська захопили половину стратегічного портового міста. Міноборони Росії заявило про готовність дотримуватися режиму припинення вогню в Маріуполі в четвер, повідомляють російські інформаційні агентства.

Київ звинуватив Росію у невиконанні у повному обсязі раніше взятих на себе зобов'язань. Москва заперечує напад на мирних жителів.