ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін наказав набрати 134 500 нових солдатів. За словами Міноборони, їх не направлятимуть у гарячі точки

Велика Епоха
Російські солдати (Serghei Veniavski/AFP/Getty Images)

У четвер президент Володимир Путін підписав указ про набір 134 500 новобранців до армії в рамках щорічного весняного призову, але Міністерство оборони заявило, що це ніяк не пов'язано із війною в Україні.

Наказ було віддано через п'ять тижнів після початку російського вторгнення, під час якого російські війська зустріли запеклий опір з боку України.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у вівторок, що ніхто з призовників не буде направлений у будь-які гарячі точки.

Питання участі призовників у війні є надзвичайно делікатним. 9 березня Міністерство оборони визнало, що деякі з них були відправлені в Україну після того, як Путін кілька разів заперечував це, говорячи, що були відправлені лише професійні солдати та офіцери.

Прессекретар Путіна заявив тоді, що президент наказав військовим прокурорам провести розслідування та покарати посадових осіб, відповідальних за невиконання його вказівок щодо виключення призовників.

Щорічний весняний призов до армії, який триватиме з 1 квітня до 15 липня, буде відкрито для російських чоловіків віком від 18 до 27 років, йдеться в указі Путіна.

«Більшість військових проходитимуть підготовку у навчальних центрах протягом трьох-п'яти місяців. Дозвольте мені підкреслити, що новобранці не будуть прямувати в жодні гарячі точки», — сказав Шойгу у заяві, опублікованій на сайті його міністерства.

Проте Михайло Беньяш, адвокат, який представляє інтереси кількох військовослужбовців Національної гвардії Росії, які відмовилися від наказу вирушити до України, сказав, що за російським законодавством новобранців можуть відправити на війну після кількох місяців підготовки.