ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Литва повністю припиняє імпорт російського газу

Велика Епоха
Президент Литви Гітанас Науседа в Ланкастер Хаус, Лондон, 15 березня 2022 року. (Justin Tallis/POOL/AFP via Getty Images)

Литва призупинила весь імпорт російського газу, ставши першою країною в Європейському Союзі, яка зробила це.

Газотранспортна система країни працює без імпорту російського газу з початку місяця, заявило 2 квітня Міністерство енергетики Литви.

Міністр енергетики Дайнюс Крейвіс заявив, що Литва — перша країна ЄС серед тих, яким постачає газ російський державний газовий гігант «Газпром», яка отримала незалежність від постачання російського газу. Він сказав, що цей крок «є результатом багаторічної послідовної енергетичної політики та своєчасних інфраструктурних рішень».

Цей крок є відповіддю на «енергетичний шантаж Росії у Європі та війну в Україні», заявили у міністерстві енергетики. Нещодавно Росія зажадала, щоб оплата за газ, що постачається до Європи, проводилася в рублях, офіційній валюті Росії.

Тепер ця вимога «безглузда, тому що Литва більше не замовляє російський газ і не планує платити за нього» — заявили в міністерстві.

Президент Литви Гітанас Науседа закликав інші країни ЄС зробити те саме.

«З цього місяця — більше жодного російського газу в Литві. Багато років тому моя країна ухвалила рішення, які сьогодні дозволяють нам безболісно розірвати енергетичні зв'язки з агресором», — написав він у Twitter. «Якщо ми можемо це зробити, то й решта Європи теж може це зробити!»

Литва також раніше оголосила, що не допустить імпорту російського зрідженого природного газу (ЗПГ) у зв'язку із вторгненням Росії до України.

Термінал ЗПГ під назвою «Незалежність» у колишній радянській державі був відкритий у 2014 році, щоб покласти край монополії на постачання російського газу, яку тодішній президент Даля Грибаускайте назвала «екзистенційною загрозою» для країни.

Проте Литва не припиняє транзит російського газу до Калінінградського ексклаву Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки на південному заході країни. На сайті газової мережі Литви в суботу ввечері було показано приблизно таку ж кількість газу, що надходить з Білорусії, що межує з Росією, як і експортованого в Калінінград.

За матеріалами The Epoch Times USA